Pozvání do Královského letohrádku Belvedere na výstavu Kniha je Art. Potrvá do 20. října 2024

Ve spolupráci se Správou Pražského hradu a projektem Identita jsme připravili výstavu s názvem Kniha je Art.

V prostorách Královského letohrádku Pražského Hradu (Belvedere) bude představen průřez výjimečných prací české knižní kultury ze sbírkových fondů Archivu Pražského hradu, Památníku národního písemnictví / Muzea literatury a výběr publikací projektu Identita – příběh českého grafického designu.

Expozice nabídne pozoruhodné exempláře z hlediska dějin rukopisné a tištěné knihy, po stránce písařského a typografického provedení, s reprezentativními iluminacemi, ilustracemi nebo ukázkově provedenými knižními vazbami, ale i publikace a objekty s přesahem do současného výtvarného umění.

V dalším oddílu výstavy bude představena vybraná kolekce Nejkrásnějších českých knih uplynulého i současného století a skrze knihovnu Franze Kafky bude možné nahlédnout do světa literárních inspirací tohoto spisovatele.

V prvním patře Belvederu pak na návštěvníky bude čekat prostorná čítárna s vybranou kolekcí soudobých publikací o umění a architektuře a dalších titulů.

Výstava bude otevřena od 7. června do 20. října 2024.

Koná se ve spolupráci Správy Pražského hradu, Památníku národního písemnictví / Muzea literatury (kurátor Zdeněk Freisleben) a Typo, z.s.

 

Zdroj: Newsletter Muzea literatury, 6. 6. 2024

Související: https://www.hrad.cz/cs/kultura-na-hrade/program/kniha-je-art-12814
Náhledový obrázek – zdroj: Kniha je Art – viz výše

 

 

 

Související příspěvky