Pozvání Arniky na procházku Prahou 3 s novinkami v pražském územním plánování v sobotu 25.11.2017

V předvánočním čase Vás zveme na jedno ze setkání Arniky s Pražany. Tentokrát Vás nebudeme držet v uzavřené místnosti, ale chceme se projít po Praze 3. Na tomto trochu netradičním setkání si popovídáme o novinkách v pražském územním plánování, podíváme se na smlouvy s investory a zaměříme se i na to, co by se v Praze mohlo udělat, aby se tu lidem dobře žilo i v parném létě.

Kdy? 25.11.2017 ve 14:00

Na jak dlouho? Počítáme tak s 1,5 – 2 hodinami

Kde? Park Jiřího Karena (ulice Na Třebešíně)

Kdo přijde? Pražané a za Arniku Vendula Zahumenská, Martin Skalský a Václav Orcígr

Proč by mně to mělo zajímat? Budeme sdílet naše nejnovější informace o smlouvách s developery a novinky a plány s územním plánem!

A co ještě? Účastníci procházky můžou vyhrát zpracování „radarového snímku“ jakékoliv lokality v Praze. Více o našem projektu URBAN RADAR najdete ZDE>>

 Těšíme se na setkání s Vámi!

V listopadu jsme pro Vás připravili hned dvě nové publikace týkající se smluv s developery.

Na webu Změny Prahy nyní najdete Analýzu právní úpravy smluv o územním rozvoji  a také manuál pro obce a města, jak na smlouvy s investory. Obě publikace pro vás připravila Vendula Zahumenská spolu s týmem dalších právníků, kteří s Arnikou spolupracují.

Jedna dohoda s investorem se chystá v bývalých Strnadových zahradách. V listopadu zastupitelé potvrdili, že se o území bude rozhodovat znovu a jinak. Místní už s developery jednají. O to, že lokalita není už dnes staveništěm, se zasloužili především obyvatelé Prahy 6, kteří nezákonnou změnu územního plánu napadli u soudu. Na žalobě se podílela i Arnika. Více o případu si můžete přečíst na našem webu.

převzato z Arnika.org
náhledový obrázek: ilustrační

Informace k Územnímu plánu Prahy na webu Arniky ZDE.

Související příspěvky