Úvodní stránka 30 DOPORUČUJEME 30 Povzbuzení pro šetrné zemědělství: biologická rozmanitost se zvýší, výnosy a potravinářská bezpečnost se nesníží
šetrné zemědělství

Povzbuzení pro šetrné zemědělství: biologická rozmanitost se zvýší, výnosy a potravinářská bezpečnost se nesníží

Zemědělské metody šetrné k přírodě zvyšují biologickou rozmanitost, aniž by snižovaly průměrné výnosy.
Vyčlenění zemědělské půdy pro přírodu nemá negativní vliv ani na potravinářskou bezpečnost.

Vyplývá to ze závěrů desetiletého projektu britského Centra pro ekologii a hydrologii (UKCEH), o kterých informoval list The Guardian.

Výsledky projektu jsou v rozporu s tvrzeními mnoha politiků, že nové ekologické programy po brexitu by „platily zemědělcům za to, že produkují méně potravin“ a poškodily by potravinovou bezpečnost, podotkl The Guardian. Bývalý ministr financí Rishi Sunak, který se v současné době uchází o post premiéra, nedávno prohlásil, že by zemědělce „chránil“ před přebudováním jejich půdy na přírodu.

Víme, že máme krizi biologické rozmanitosti, víme, že máme klimatickou krizi, víme, že tyto dva problémy spolu souvisejí, a toto je příležitost, jak zvýšit naše výnosy a zároveň zajistit ochranu přírody, prohlásil Fiennes.

Náhledový obrázek: ilustrační

Sledujte téma v Otevřených novinách
pod štítkem Půda-pole-louky-zemědělství.

Související k tématu:
 

https://otevrenenoviny.cz/pudu-mame-pronajatou-od-budoucich-generaci-opatreni-hlavniho-mesta-pro-udrzitelne-hospodareni-na-prazskych-polich/

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

pozvání do letního kina úvaly

Avízo a pozvání do Letního kina v Úvalech od 22. června do 31. srpan 2023