Pokud je státu dovoleno to, co občanovi ne, je právní stát v koncích. Státní svátek 28. říjen 2020 v zemanově a babišově Česku. AKTUALIZACE

„…Už v pondělí večer na tiskové konferenci po jednání vlády bylo zřejmé, že se Babišovi do tématu nechce. Statečně hodil otázku na přítomného ministra zdravotnictví Prymulu, ten zase na hygieniky. Do ztracena.

V úterý se k sólu nadechl červený svetr Hamáček. „My jedeme k panu prezidentovi do Lán a budeme s ním o oslavách hovořit. Podle mého názoru by se to konat nemělo,“ řekl s tím, že to aktuálně není vhodná věc. Myslel to dobře, dopadlo to jako vždycky. Fázi očekávání vystřídala fáze zklamání. Po schůzce už Hamáček uspořádání ceremoniálu hájil. Proběhne, pokud to schválí hygiena, za přísných opatření, bez oslavy, bez hostů, rodin, jen za účasti prezidenta a vyznamenaných. Bratru nějakých čtyřicet osob.

Pokud je státu k jeho svátku dovoleno něco, co mně jako občanovi ne, je právní stát v koncích.

I kdyby měl dostat medaili sám Anton Špelec, ostrostřelec. Nejde jen o Zemana nebo o libovolného jiného prezidenta. Stát prostě nesmí dělat ceremoniály na cizím pozemku, například, nesmí odposlouchávat své občany nad rámec zákonů, nesmí zneužívat svých orgánů, aby získal výhodu třeba v soudním řízení a podobně. Rovnost zbraní, rovnost před zákonem se tomu říká.

Tím jsme z právní roviny zpátky v kategorii morálky.

Kdo necítí, v čem je počínání Hradu špatně, asi to už nepochopí. Babiš s Hamáčkem se stali součástí hry, na kterou jejich politické autority nestačí…“

Celý komentář Roberta Maleckého
Hradní ceremoniál 28. října bude. Na frak tím dostává morálka i právní stát
najdete na HlídacíPes.org, 14.10.2020 ZDE.

Náhledový obrýzek: ilustrační

 

AKTUALIZACE 22.10.2020:

A dnes potěšil i další vysoký ústavní činitel. Miloš Zeman dal na doporučení a rozhodl se slavnostní udílení státních vyznamenání 28. října kvůli koronavirovým opatřením přesunout až na příští rok. Stačilo jen, aby mu to doporučil premiér. A ministr vnitra. A ministr zdravotnictví.

Odklad slavnostního udílení na tiskovém brífinku ohlašoval hradní kancléř Mynář a nezapomněl si u toho kopnout do pražského primátora Hřiba. Ten na něj promptně reagoval. Jen napovím: spor se vedl o to, kdo nebo co že je vlastně hladové prase.

Zdroj: Notes DeníkuN

Související příspěvky