Po mimořádné schůzi zastupitelstva zůstává Újezd nad Lesy v provizoriu

Po včerejším  mimořádném zastupitelstvu MČ P21, v němž zastupitelé ve svižném tempu projednali všechny body programu, zůstává v Újezdě radniční provizorium. Bod volby nové Rady MČ nebyl na programu a ani ANO ani bývalí koaliční partněři  TOP 09- ČSSD – Pro Prahu nemají dojednanou možnou a funkční koalici novou. Jedinou kandidátkou na funkci zástupce starosty byla Ing. Zátková ( odvolaná radní za ANO). Zastupitelé hlasováním její mandát zástupce starosty prodloužili do další schůze zastupitelstva, která se bude konat v pondělí 14.12.2015, od 16 h. Zástupce starosty je v současném újezdském provizoriu jediným statutárním zástupcem MČ  P21.

Účast občanů na jednání byla velmi malá, občané nevznášeli dotazy, ani nevystupovali. Výjimkou byl projev bývalého komunistického zastupitele pana Jandy, který jako spolupracovník rodičů odvolaného starosty Růžičky (ANO) vznesl několik řečnických otázek k odvolání pana Růžičky a doporučil zastupitelům, aby pracovali. Projev se nevešel do předepsaných tří minut a tak jej předsedající Mgr. Kopecký ( ANO) ukončil.

Ve vzduchu též zůstala viset otázka od zastupitelky Čechové ( TOP 09) proč v současnosti stojí vydávání Újezdského zpravodaje víc peněz než v předchozích letech, když  byly změny v ÚZ v roce 2015, včetně přenesení tisku z místní tiskárny Betis do jiné části Prahy,  odůvodněny právě úsporami. ÚZ nyní údajně stojí 600 tisíc ročně. Z odpovědi Ing. Berkové, vedoucí finančního odboru MČ P21, jsme se dozvěděli o nejrůznějších potížích při účtování zpravodaje, konkrétní čísla a jasné srovnání nákladů v minulosti a nyní zůstávají tajemstvím.

Újezd nad Lesy vstupuje do dalších dvou týdnů provizoria, v němž budou pravěpodobně dále probíhat jednání o vzniku nové koalice po rozpadu koalice ANO – TOP 09 – ČSSD – Pro Prahu, která vydržela necelý rok od voleb v r. 2014.

Záznam jednání 8. schůze ZMČ P21 ze dne 23.11.2015 na YouTube ZDE.

Informaci o dovolání starosty Růžičky a zbylých členů Rady MČ dne 11.11.2015 si přečtěte ZDE.

Související příspěvky

1 komentář

  • Michael Hartman

    Je ovšem třeba současně vyzdvihnout, že jednání splnilo hlavní body, pro které byla mimořádná zastupitelstva svolávána. Jde tedy o významné a úspěšné jednání. Byl schválen plán VHČ na rok 2015. Tím je celkový plán hospodaření MČ, který jsme měli mít schválen už před téměř rokem, konečně kompletní. Kompletní je po dovolbě člena také Kontrolní výbor zastupitelsva, který se po několikaměsíčním výpadku stává funkčním podle zákona a může provádět kontoly.

    Míra „neuspořádanosti“ samosprávy MČ i přes nezvolení Rady značně klesla a , ačkoli mne mrzí, že návrhy nepadly již zde, věřím, že na již příštím, řádném, jednání 14.12. se navrhne i zvolí nová Rada .