NÁZOR: Palácový převrat v Klánovicích? Tématem Klánovického zpravodaje 1-2/2017 je volba nového starosty a vznik nové koalice. VŘ na asistenta/tku starosty

Ve druhém únorovém týdnu se na obecním webu objevilo dvoučíslo Klánovického zpravodaje 1-2/2017. Hádejte, co je jeho hlavním tématem? Nelze neuhodnout. Je to „starostenské zemětřesení“, které si Klánovice (včetně okolí) užívaly v prosinci 2016 a lednu 2017 – přehledně v ON v průběžně aktualizovaném článku z období 14.12.2016 – 17.1.2017 ZDE.

Do kocourkovské situace v Klánovicích celkem příznačně zapadlo i to, že v lednu Klánovický zpravodaj tradičně nevychází a v prosinci (ani předtím) nebyla o plánovaných (?) změnách na radnici zveřejněna ani čárka.

Proběhl tedy v Klánovicích tajný palácový převrat, který nevyšel? Nebo naopak vyšel přesně tak, jak byl zamýšlený? To je sice lákavá konspirační teorie, obávám se ale, že  realita je mnohem přízemnější.

Nezkušenost, nedomluva, nezvládnuté emoce, osobní a politické chyby, chyby, chyby… a potenciál nejsilnější a nejslibnější strany SPOLU pro Klánovice se rozpustil jako sníh a s ním i dosavadní tříčlenná koalice SPOLU pro Klánovice – Klánovická pravice – Hlas Klánovic ČSSD a nezávislí.  Kdo se v této situaci zákonitě stane vítězem? Zkušený zákulisní hráč a pragmatický kariérní politik. Tak to zkrátka chodí. Žádný rytíř v zářivé zbroji nepřijede a neudělá „pořádek“, žádný spasitel se neobjeví a nepřinese do Klánovic, ani nikam jinam, spravedlnost, klid a prosperitu. Na prázdná místa, která zbydou po bratrovražedných hádkách zapálených a pracovitých politických amatérů, přicházejí pragmatici moci, sami sebe definují jako rytíře a spasitele a je to.

A ještě jednu užitečnou poučku nám Klánovice nadělily. Stačí si přečíst rozhovory s odstupujícím a nastupujícím klánovickým starostou. Faktický objem vykonané práce, kterou ihned vidí každý, kdo jen projde Klánovicemi, množství a stav připravených projektů, přesahující vidinu jednoho volebního období, systematické a nutné změny pro lepší fungování MČ, pracné prošlapávání občanských principů ve správě obce – jako by nic z toho nehrálo roli. Jako by záleželo jen na prezentaci sebe sama. Ale skutečně to tak je? Jsme lapeni v post-pravdě? To je otázka, která přesahuje Klánovice nejen do nejbližšího okolí.

Co píše Klánovický zpravodaj 1-2/2017 k volbě nového starosty a vzniku nové koalice vybíráme níže. Jako doplnění k politickým článkům volíme ohlédnutí za dvěma klánovickými osobnostmi. Celé číslo ke stažení: 1359. KZ na web

PS: dne 7.2.2017 vyhlásil klánovický úřad výběrko na (zcela nové) místo asistenta/asistentky starosty. Podmínky a přihlášení ZDE. Jaká že je ta úspora za neuvolněného starostu???

 

 

Související příspěvky