Dobré zprávy:
Úvodní stránka 30 DOPORUČUJEME 30 ODS nenabízí žádnou vizi moderního města, pro ně je město autosvět
autosvět

ODS nenabízí žádnou vizi moderního města, pro ně je město autosvět

Podzimní volby se blíží, Pražané si budou vybírat novou koalici pro vedení města, nového primátora.

Deník N nabídl velmi rozsáhlý rozhovor s bývalým primátorem za ODS (Prahu vedl od listopadu 2010 do května 2013), současným poslancem a známým gynekologem Bohuslavem Svobodou. Kandiduje za koalici Spolu pro Prahu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) na post primátora, je mu 78 let. ODS a pražská koalice Spolu zjevně sází na starou známou tvář, nemají, neumějí nabídnout nikoho progresivního, primátora pro 21. století, primátora pro měnící se, odlehčenou, evropskou a moderní Prahu.

Pro Svobodu se zastavil čas – a není to otázka věku, ale pohledu na svět.
A Svoboda je vybrán jako zastavení času.

Pro cyklistu zní úplně absurdně, že by zakázal, aby kolo jelo po dlažkách; co skútr a motorka, ty by mohly?

Ale podstatné je, že Svoboda nenabízí vůbec žádnou vizi moderního města s ekologickou dopravou, s prostorem pro pěší, cyklisty, koloběžky a další způsoby osobního pohybu. Pro něj je město autosvět, chválí si hromadnou dopravu, jež je ale sužována auty a jen málo se rozšiřuje.

Ač lékař, neváhá z úst vypustit tyto věty: „Jsem si vědom toho, že všechny exhalace, které vytváří autodoprava, nejsou nic proti tomu, co vytváříme jiným způsobem. Není to žádné zásadní zvýšení zátěže. Myslím tím všechny další zdroje, erupce na slunci a tak dále…

Doporučujeme celý komentář Martina Fendrycha z 25. 8. 2022 na Aktuálně.cz:
Chcete Prahu nemoderní, neevropskou? Volte Svobodu

Náhledový obrázek: ilustrační

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

O zelené kometě, kterou před námi viděli jen Neandrtálci

Už i pouhým okem je v Česku pod tmavou oblohou daleko od měst viditelná „Neandertálská kometa“, která přilétá k Zemi. Přezdívku  získala, protože dosud naposledy se ke Slunci a k ...