Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Politika 30 Mezera ve výběru DPH za babišovu éru se neustále zvyšuje

Mezera ve výběru DPH za babišovu éru se neustále zvyšuje

„… Když miliardář Andrej Babiš nastupoval v roce 2014 na ministerstvo financí, jeho hlavní slogan byl: zabráním daňovým únikům a došlápnu si na ty, co neplatí DPH.

Osm let poté, co Babiš strávil dvě volební období ve vládě, se ukázalo, jak to bylo ve skutečnosti. Nejvyšší kontrolní úřad ve svém pravidelném Stanovisku k návrhu státního rozpočtu konstatoval, že mezera ve výběru daně z přidané hodnoty se neustále zvyšuje. A to právě za období, kdy to měl Andrej Babiš možnost ovlivnit…

Celá glosa Pavla Vrabce z 30. 8. 2022 na Neovlivní:
Babiš v éře vládnutí neuměl vybrat ani daně, zjistil NKÚ

Náhledový obrázek: ilustrační

 

Související:

„No určitě! To by nebylo vhodné, abysme v rámci předsednictví toto vyvolali!“ Takto přesně zněla odpověď Andreje Babiše na otázku, zda může zaručit, že ANO v době českého předsednictví EU nevyvolá hlasování o nedůvěře vládě, což by rozkolísalo obraz Česka v zahraničí.

Uplynuly dva měsíce a všechno je jinak. Babiš zavelel a poslanci ANO se usnesli, že hlasování o nedůvěře bude. Na obrazu Česka najednou nezáleží.

Potvrzuje se, že slovo Andreje Babiše má hodnotu zhruba jako falešná pětka.

Celý komentář Petra Honzejka z 26. 8. 2022 v HN ZDE.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Co se (ne)děje na magistrátě? Okénko pro Prahu Sobě, březen 2023

Milí sousedé, vážení Pražané, máme za sebou první měsíc v opozici. Do práce jsme se pustili s vervou, nemohli jsme se dívat na to, jak Rada města pod vedením Bohuslava ...