OBRAZEM: Tip na výlet na kole – díl 68: na kole kolem Seče

Přátelé cykloturistiky a přírody!

V úterý 8. 8. 2017 jsme ve dvou, chlapeček a holčička, vyrazili na celodenní cyklovýlet do krajiny kolem Seče. Začátek byl v autokempu “Seč u letadla”, kde jsme za 60 Kč mohli nechat stát auto. Jeli jsme pak výlučně po značených turistických cestách.

Na lidi jsme narazili jen zřídka. Jedno z těchto řídkých setkání bylo pozorování mladého manželského páru, který se na horských kolech řítil lesem po mírně skloněné, ale drncavé lesní cestě. Na tom by nebylo nic až tak dramatického, kdyby za sebou tito lidé jeden každý netáhl vozík s dítětem. Závěsné vozíky v té rychlosti létaly ze strany na stranu a poskakovaly na nerovnostech. Jakákoli i malá nehoda mohla být pro “vezené” děti v takové rychlosti fatální. Holt cyklistika jo, ale ne za každou cenu.

Co se naší vlastní cesty týče, lze říci, že stoupání do jednoho sta metrů byla ve středně zvlněné krajině snesitelná. A taky že panovalo příjemné “skorobezvětří” za příjemných 24-27 °C a že byla dálková viditelnost umožňující fotit. Lesní pěšiny byly sjízdné, ale nejméně čtvrtina z nich byla pokryta příčnými kořeny, takže se místy i po rovině muselo jet pomalu na silný převod a poměrně namáhavě. Odměnou bylo lesní ticho a klid, jakožto i “přímý kontakt” s přírodou, pokud se to tak dá popsat.

Udělali jsme trojúhelník Seč-Trhová Kamenice-Žumberk-Seč, celkem akorát 70 km, z toho 60 kilometrů “čistě” po lesních a zpevněných cestách. K autu jsme se vrátili za zbytkového světla kolem deváté večer. Byl to nádherný den “na kole v lese”.

Rudolf.

MUDr.
cyklovyletypraha@seznam.cz
mobil: 702 183 101

Fotky jsou na:
http://50plus.rajce.idnes.cz/Na_kole_kolem_Sece_8.8.2017/

Informace, zajímavosti a tipy pro své výlety na kole najdete

v Otevřených novinách v rubrice CYKLOVÝLETY

Související příspěvky