OBRAZEM: Tip na výlet na kole – díl 32: Kolín – Újezd nad Lesy

Přátelé cykloturistiky a přírody!
O sobotě 13. 8. 2016 jsme o půl jedenácté dopoledne vyjeli od nádraží v Kolíně do krajiny s tím, že do Prahy dojedem po vlastní ose.  Pokud jste nevyužili pozvání přidat se do víkendového cyklotýmu, přijměte tento výlet jako další tip pro vaše vlastní vyjížďky:

CYKLOFOTOREPORTÁŽ Z VÝLETU KOLÍN – KOUŘIM – PRAHA v sobotu 13.8.2016

Už ve městě jsme důsledně sledovali žlutou značku, která po opuštění „civilisace“ vedla krásným zeleným tunelem a malebnou vesnicí Radovesnice do obce Křečhoř. Tam se v poli nachází památník bitvy u Kolína. Byl od něj krásný vhled do krajiny. Litovali jsme, že některé jeho bronzové ozdobné prvky jsou poničené nebo ukradené. Po asfaltu jsme se přes Žabonosy a Zalešany dostali do Miškovic na zelenou turistickou. Na cestě do Miškovic nás opakovaně zdrželo pokušení ve formě sladkých špendlíků a dozrávajících švestek. Hromadně jsme si kladli otázku, co to s námi udělá, až tuto ovocnou směs v Kouřimi zalejeme studeným pivem. Nicméně v této otázce převládal průběžný optimismus.

Krátce jsme se stavili u historického sloupu v Klášterní Skalici a polem a lesem pokračovali do Kouřimi. Tam jsme ukořistili místa v zahrádce před hospodou na náměstí. Hlad byl nekonečný, ale jídelní lístek k naší hrůze značně seškrtaný a hospodský ho před našima očima ještě několikrát zkorigoval směrem dolů. Skalní milovníci pěnivého moku se děsili, že hospodský začne proškrtávat i nápoje s tím, že nakonec proškrtne i vodu z vodovodu. Ovanul nás duch reálného socialismu. Ale nakonec se na jednoho každého přece jen po teplé porci dostalo.

S plnými teřichy se jelo o poznání hůře, zvláště do krpálu k Lechovu Kameni nad městem. Výhled do krajiny byl odměnou za upocené vyfunění mystického kopce. Po červené jsme za pohlednicového počasí pokračovali přes vesnici Dobré Pole lesem s několika krpály do historické vesnice Svatbín a do Kostelce nad Černými Lesy. Tam jsme doplnili vodu v lahvích, do břicha přišla zmrzlina v cukrárně u Králů, kterou v „tomto“ Kostelci již několik let navštěvujeme.

Nádherným podvečerem jsme po červené turistické jeli lesem a romantickou krajinou do Černých Voděrad a odtud Voděradskými Bučinami po vrstevnici zpevněnou lesní cestou do Louňovic. To byl poslední lesní úsek. Přes Doubek a Škvorec jsme nakonec skončili v Újezdě nad Lesy, kde jsme se v zapadajícím slunci po 75 kilometrech s některými rozloučili. Ti skalní pokračovali do Hospody u Lesa v Klánovicích a z ní po doplnění tělesných tekutin už za tmy na blikačkách přes Klánovický Les a Dolní Počernice do Prahy, kde cyklovýlet i pro ty nejzarytější po 90 km definitivně skončil.

Rudolf  Zemek
cyklovyletypraha@seznam.cz
mobil: 702 183 101


Více fotek:

http://50plus.rajce.idnes.cz/Kolin_-_Kourim_-_Praha_na_kole/

Související příspěvky