OBRAZEM: zastupitel MČ P21 RNDr. Pavel Roušar převzal ocenění Národní sítě zdravých měst za prošlapávání cesty k udržitelnému rozvoji měst a obcí

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 proběhla v pražském hotelu Jalta celostátní konference s názvem UDRŽITELNÉ MĚSTO 2017, kterou uspořádala Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM) – asociace, jenž čítá na 130 členů: měst, obcí a regionů. V krásném prostředí hotelu Jalta, který je současně národní kulturní památkou, a za zábavné, ale i poučené moderace Aleše Cibulky byla na slavnostní recepci oceněna ta nejlepší Zdravá města, obce i regiony za své celoroční výsledky v postupu k udržitelnému rozvoji, kvalitě života a podpoře zdraví. Ocenění jim předávali představitelé Poslanecké sněmovny a Senátu, zástupci ministerstev i mezinárodních institucí a organizací, zástupci univerzit a řady dalších významných institucí a organizací.

https://www.dataplan.info/img_upload/41102583a79baa022246ded93734769d/konference-nszm_2017_72dpi_long.png

V kategorii „Šampion Zdravých měst“ v roce 2017 uspěli: CHRUDIM, LITOMĚŘICE, KOPŘIVNICE, JIHLAVA, KŘIŽÁNKY

Ve skupině „Skokan roku“ byli oceněni: PRAHA 12, PRAHA 21, OPAVA, ROŽNOV POD RADHOŠTĚM, VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Ocenění „Za podporu zdraví a kvality života obdrželi: Kraj VYSOČINA, LIBERECKÝ KRAJ, statutární město BRNO

Ocenění „dobrá praxe v kvalitním řízení městského úřadu Zdravého města obdržel  ZDENĚK OPÁLKA, tajemník města Břeclav

Ocenění pro osobnosti, které s Národní sítí Zdravých měst a jejími členy spolupracují po dlouhá léta a přinesly jí řadu podnětů, získali:

Prof. BEDŘICH MOLDAN, emeritní ředitel Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy, ex-ministr životního prostředí ČR a člen Rady vlády pro udržitelný rozvoj a předseda jejího Výboru pro strategie a
MUDr. ALENA ŠTEFLOVÁ, ex-ředitelka Kanceláře Světové zdravotní organizace v Praze, aktuálně ředitelka Ústavu pro zdravotní gramotnost.

https://www.dataplan.info/img_upload/41102583a79baa022246ded93734769d/konference-nszm_2017_72dpi_long.png

Kromě slavnostního večera s oceněním měla konference samozřejmě i svou celodenní odbornou část se zaměřením na sdílení osvědčených postupů z denní praxe obcí a měst. Zazněla témata související s kvalitou úřadů, udržitelným rozvojem, zapojováním veřejnosti, plánováním a řízením či s mezinárodní spoluprací.

Podrobně, včetně fotek, filmu a programu ZDE.

 

 

Zdroj: NSZM
Foto: Kateřina Blinková, Zita Kazdová

 

AKTUALIZACE: Tématický článek v Našem Regionu Sever ze dne 14.12.2017 ZDE.

Související příspěvky