Novinky v Zeleném domě

Milí přátelé,

prázdninový měsíc nám utekl jako voda a já dělám poslední přípravy, abych vás opět přivítala v kavárně a galerii Zelený Dům. Prvních deset měsíců bylo takové zahřívací kolo, kdy jsme se vzájemně oťukávali, já dala vědět, jak to chci dělat, vy jste zjistili, že to myslím vážně a že má smysl si do Café Galerie Zelený Dům najít cestu.

Nyní bych vás všechny ráda ujistila, že program od září 2017 až do příštího roku stojí opravdu za to.

Ve středu 27.9. od 16:00 se hoďte do gala! Prohledejte skříně, šuplíky a nebo zapojte vlastní kreativitu. V kavárně se sejdou dámy v nejoriginálnějších kloboucích, za které se nemusíte stydět ani vedle anglické královny a pánové v motýlcích, až každý elegantní gentleman zbledne závistí.Přijďte posedět s přáteli a trumfnout je svými modely. Nejlepší model bude samozřejmě po zásluze odměněn.

Ještě malá lákavá inspirace na další měsíce.

V říjnu vás kromě vernisáže čeká i „Burza toho nejlepšího“. Toho nejlepšího, co doma leží a nemáte srdce to vyhodit. Určitě tím nemyslím oteplovačky po šesti dětech , sbírku pivních tácků ani léty nasbírané dárky od vnoučat. Mám na mysli kabelky, které léty nabývají na kráse, luxusní, stylové a zajímavé kousky oblečení,kvalitní porcelán, křišťálové sklo… kousky, které se mohou bez ostudy nabízet v galerii.Při dobrém počasí se bude burza konat na zahrádce kavárny. Počítat ovšem musíme s omezeným prostorem a proto si dovoluji vyhradit si právo vybrat ty nejstylovější kousky, aby se dostalo na co nejvíc zájemců. Veškeré informace dostanete v kavárně, nebo na fb Cafe Galerie Zelený Dům.

A teď to nejlepší, na co si určitě udělejte čas.

Kdo byl na vernisáži Zdeňky Holejšovské si určitě pamatuje na skvělý hudební doprovod Justina Lavashe. Tento skvělý kytarista bude mít v naší galerii koncert 19.10. Pamatujte prosím na včasnou rezervaci.

Další ze série přednášek z ranného středověku vás tentokrát zavede do kuchyně. Dozvíte se o tom jak, kde a z čeho naši předci vařili a především budete mít možnost i ochutnat jedno z jídel připravené nefalšovaným vikingským válečníkem a…kuchařem.

V prosinci připravuji adventní večírek, který nahradí tradiční vernisáž a nabídne prodejní přehlídku výtvarníků, kteří už v galerii vystavovali a nebo vystavovat budou. Pořiďte letos o trochu originálnější dárek místo obvyklých mýdlových sad, nebo pyžam.

A nakonec ještě naťuknu plány na rok 2018.

Ačkoli se to zdá daleko, přípravy musím dělat již teď, neboť dobří a zajímaví výtvarníci domlouvají výstavy i dva roky dopředu.
Hned po Novém roce se sejdeme na vernisáži paní Blanky Bohdanové. Těšit se můžeme na pana Kodeta, pan Jiří Suchý přislíbil vystavovat v květnu. Známých a slavných jmen mám v seznamu mnoho, prostoru pro psaní málo .Proto nezapomínejte pečlivě sledovat a pročítat každé nové číslo Újezdského zpravodaje. Bylo by škoda přijít o cokoli zajímavého co se u nás v Zeleném Domě nebo v celém Újezdu bude pořádat.

Těším se na vaši návštěvu ať už přijdete kdykoli.
Martina Schiffmannová

Source:: http://www.praha21.cz/aktuality/6203-novinky-v-zelenem-dome
grafická úprava textu: ON

Související příspěvky