Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Nominujte svou oblíbenou alej do soutěže Alej roku 2015!

Nominace 5. ročníku soutěže Alej roku právě začaly.
Svůj tip na nejhezčí Alej roku 2015, samotné fotky nebo naopak příběh vámi vybrané aleje posílejte do ankety ALEJ ROKU. Nominace jsou přijímány do 30.9.2015.

Pořádá ARNIKA – nezisková organizace, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí.

Soutěž je otevřena amatérským i profesionálním fotografům. Ti, kteří nezapomenou připojit k nominaci do ankety příběh, jež se s alejí pojí, budou soutěžit o let balonem od firmy HaBalon, a ti, kdo přihlásí jen fotografii, mohou získat fototiskárnu. O vítězné aleji budou od 15. října rozhodovat uživatelé webu svými hlasy, vyhlášeny budou i krajské aleje roku, nejlepší fotografii pak vybere odborná porota.

Váháte-li, kterou z krásných alejí nominovat, inspirujte se ve svém okolí! Jistěže nejkrásnější jsou aleje staré, složené z letitých stromů, poskytujících stín i ochranu všem poutníkům. Ale každá stará alej byla jednou mladá a čerstvě zasazená. A těch nových je – díky Bohu a nadšeným zakladatelům – v naší lokalitě od Běchovic po Úvaly celá řada. Pokud si přesto nevyberete, Arnika nabízí pro inspiraci i poučení své publikace: zcela nového průvodce Cesty k moravským alejím, ale i starší Významné a památné aleje Olomouckého krajeVýznamné stromy středních Čech a PrahyAleje Zlínska – dědictví naší krajinyAleje Olomoucka – dědictví naší krajiny a Aleje Vysočiny – dědictví naší krajiny.

Podrobné informace k soutěži najdete v Tiskové zprávě ARNIKY ze dne 25.6.29015, nebo průběžně doplňované informace v sekci Zachraňme stromy!

náhledový obrázek: Jabloňová alej Jeseník nad Odrou – Hůrka, nominace v r. 2014

thumb_jiranek-kresba

 

Související příspěvky