Úvodní stránka 30 OBČANSKÁ SPOLEČNOST 30 Nedej se! nedáme. Petice za prostor pro environmentální témata v ČT
Nedej se!
Nedej se! nedáme

Nedej se! nedáme. Petice za prostor pro environmentální témata v ČT

My, níže podepsaní občané, jsme si vědomi důležitosti environmentálních témat pro 21. století a tímto vyjadřujeme silnou podporu pořadům věnujícím se ochraně životního prostředí a aktivnímu zájmu veřejnosti o jeho stav a vývoj.

V českém mediálním prostoru je nejvýznamnějším environmentalistickým publicistickým blokem právě pořad Nedej se!, který tuto práci dělá dlouhodobě, v souvislostech a profesionálně.

Dobrou ilustrací našeho postoje může být i nejnovější rozhodnutí poroty prestižní Ceny Josefa Vavrouška, která udělila ocenění za dlouhodobý přínos Pavlu Bezouškovi, který pořad Nedej se! v roce 1992 spoluzakládal a od té doby nad ním aktivně drží ochrannou ruku. Česká televize však v roce 2023 vysílací rozsah celého bloku osekala na polovinu. Došlo tak k nejvýznamnějšímu omezení pořadu za poslední desetiletí.

 

Petiční výzvu je možné podepsat tady.

 

 

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Česká republika má novelu energetického zákona se zavedením sdílení elektřiny a možností vzniku energetických společenství

Poslanecká sněmovna dne 1. prosince 2023 schválila ve třetím čtení novelu energetického zákona, tzv. lex OZE II. Jedná se o bez nadsázky revoluční změnu pro českou energetiku. Vyrobenou elektřinu mohou ...