Má pravdu, náčelník, lidi se o sebe PROSTĚ postarali sami… Psí uši z 3. 5. 2020 a související

„PSÍ UŠI. Situace kolem koronaviru v Česku se pomalu vrací do normálu, což se pozná tak, že vláda sice neustále přeskupuje a přenastavuje soubory svých opatření, všem už je ale leda tak k smíchu. Na situaci tržně reagoval i server Pornhub, který ukončil koronavirové premiové připojení zdarma a přešel na tradiční placené členství. Přátelé, krize je zažehnána.

  • Epidemiologický plukovník Prymula se na prvního máje probudil do reality a zjistil, co se v Česku navzdory vládnímu chaosu zhruba od 12. března odehrává. A naladil se na notu.

„Zrušili jsme zodpovědnost kolektivní a chceme ji nahradit zodpovědností každého z nás.”
(náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, Novinky.cz, 1. května)

Fajn, má samozřejmě pravdu, náčelník. Lidi se prostě o sebe postarali sami, a to navzdory nedostatku ochranných prostředků. I v Prymulově případě by se věci měly vrátit do normálu, nebo alespoň do doby před vypuknutím krize. Očekáváme tedy, že hned v pondělí nakráčí za svým nadřízeným ministrem a předloží mu bezpečnostní prověrku nutnou pro výkon své funkce. V opačném případě prověrku nahradí zodpovědností svou vlastní, sebere si svých pět švestek a odebere se na vrátnici ministerstva, kde může sloužit i bez prověrky…“

DOPORUČUJEME celé Psí uši Roberta Maleckého
„Pornoservery hlásí konec krize, kdy skončí plk. Prymula na vrátnici a bláznivé nápady paní Kláry“
3.5.2020 na HlídacíPes.og. ZDE.

 

Související:

My máme podporu skvěle vymyšlenou a podle premiérových výroků ji domýšlíme takřka k dokonalosti, bohužel její rozdělení děláme českou cestou. Totiž v praxi všechny skvělé premiérovy nápady zůstávají především ve formě slibů.

To je prosím klobouk kouzelníka… Ne, nejde o začátek oblíbeného dětského animovaného seriálu o příhodách dvou králíků, ale o vládní realitu, v níž kouzelník, tedy premiér Andrej Babiš, tahá z klobouku jeden nápad za druhým, jak pomoci podnikatelům a ekonomice vůbec.

Tu se vytasí s tisíci miliardami, tu zas chce kupovat podíly v soukromých firmách a jinde zas prohlásí, že podnikatelům zaplatí ze státní pokladny část nájemného. Vesměs jde o projevy v televizích a novinách, protože podobná ohlášení na nekonečných tiskových konferencích po jednání vlády už nesleduje skoro nikdo, takže by neměla takový efekt a nikdo by si je nepamatoval. Což by z hlediska premiérovy sebeprezentace byla samozřejmě obrovská chyba.

Protože tyto sliby si pamatuje úplně každý. Ti, kterým jsou určeny především, ovšem skřípou zuby, když je slyší…

Celý komentář Julie Hrstkové „Státní pomoc? Tisíc slibů a chudá realita“ z 3.5.2020 doporučujeme v HN ZDE.

Náhledový obrázek: ilustrační

 

Předchozí v ON:

Žijeme krásnou dobu, kterou nám ještě ozvlášťňují krásní lidé… Psí uši z 26. 4. 2020

Související příspěvky