Žijeme krásnou dobu, kterou nám ještě ozvlášťňují krásní lidé… Psí uši z 26. 4. 2020

„PSÍ UŠI. Žijeme krásnou dobu, kterou nám ještě ozvlášťňují krásní lidé. Jen tedy přestává být zřejmé, co je ještě realita, a co už politická satira v přímém přenosu. Události posledních dní svádějí k dojmu, že vláda vedená Andrejem Babišem pro naprostou nadbytečnost zrušila pracovní pozice Josefa Švejka, Járy Cimrmana a ctěných radních měst Zvonokos a Kocourkova.

 • Česká policie zcela v souladu s tradicí policejního státu varovala lid, aby byl na vládu hodný a nekritizoval ji. Povolena je jen kritika konstruktivní, tak nějak soudružská, že. Přece si nenecháme republiku rozvracet hrstkou zaprodanců

 

 • V některých redakcích si ovšem vzali policejní výhrůžky k srdci. A my si opět můžeme zahrát tipovací soutěž, kde jsou ti pokrokoví, kteří vědí, jak o vládě hezky hovořit.

  „Vládní koalice, která zemi řídí už sedmým rokem, již mnohokrát prokázala, že ví, jak řídit zemi, jak snižovat zadlužení, rozumí ekonomice i penězům, takže se dá předpokládat, že zvládne i očekávanou hospodářskou krizi.“

  Úryvek pochází:

  • Z úvodníku Rudého práva v roce 1983 a jeho autorem je šéfredaktor Zdeněk Hoření
  • Z komentáře ekonomického redaktora Československé televize Milana Adámka (1988)
  • Z glosy šéfredaktora Lidových novin Istvána Léka (2020)

  Své tipy tentokrát posílejte na adresu dušan.jasánek@rudá-vatra.cz, obálku označte heslem „Největším dalekohledem/Je dalekohled – maják Babiš“.

 • Václav Klaus se nudí. Do jeho politického institutu už za ním nechodí snad ani Jana Dědečková, a tak se musí sám vydávat za novináři a po Skypu jim poskytovat rozhovory. Tentokrát byl pro Novinky.cz a bývalá hlava státu nám v něm předvedla, že se nám poněkud zradikalizovala. Volně tak navázala na své dětství, kdy se jak známo ve věku čtyř let aktivně účastnila stavby barikád při Pražském povstání.

Velkým tématem, tak velkým, že se o něm dokonce hovořilo na půdě vážené sněmovny, byl v posledních dnech účes ministryně financí Aleny Schillerové. Ten totiž vykazuje známky odborné péče i po měsíci a půl, kdy jsou uzavřená kadeřnictví, což lid nesl nelibě vzhledem k tomu, že kadeřníkům tak trochu vyhrožoval ministr zdravotnictví. Bublina ale splaskla, paní ministryně o své vlasy pečuje doma sama.

…“

Dozvíte se v Psích uších Roberta Maleckého z 26.4.2020
„Kurs přežití s mlátičkou Ondráčkem, co píše o Babišovi redaktor Jasánek a na barikády s Václavem Klausem“ na HlídacíPes.org  ZDE.
Náhledový obrázek: ilustrační – autor PaulK_flickr

Předchozí v ON:

Hranice nie sú korzo, aby sa tu volakdo prechádzal… Psí uši 19. 4. 2020

Související příspěvky