Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Kulturní mozaika v pátek 27.2.2015

Činoherní klub Ve Smečkách v Praze 1 slaví právě dnes padesátiny. Před 50ti lety 27.2. 1965 měl premiéru Piknik v režii Ladislava Smočka. Nejnovější premiérou jsou Bratři Karamazovi s Jurajem Kukurou v roli otce Karamazova. Přehled minulých 49 sezon, program a předprodej najdete zde.

Činoherák Ústí nedostane přímou dotaci od města Ústí nad Labem. Město plánuje zřídit příspěvkou organizaci, prostřednictvím které si bude od Činoheráku objednávat jednotlivá představení. Nejnovější premiérou je Kafkův Zámek zpracovaný jako temná groteska. Program  a předprodej najdete zde.

V neděli 1.3. pokračuje na Vltavě jedinečný cyklus České filharmonie: Bělohlávek diriguje Dvořáka a Martinů – od 21 h v pořadu Rondo.

Do kin přišel nový český film Kobry a užovky ( režie Jan Prušinovský) mapující bezútěšné strategie přežívání dvou bratrů s drogami i bez nich. V hlavních rolích Kryštof a Matěj Hádkovi. Film dává kino Beseda v Klánovicích ve středu 11.3.  Celý program KC Nová Beseda najdte zde.

Každý čtvrtek od 10 do 18 h můžeme navštívit Galerii Vinohradská 12 – nový prostor Českého rozhlasu nabídnutý k výstavám i posezení či poslechu rozhlasových pořadů. Stálou expozicí je výstava z dějin rozhlasového vysílání. Návštěvu si můžeme „zkusit“ zde.

V sobotu 7.3. od 21:35 nabízí ČT2 severskou detektivku Muži, kteří nenávidí ženy – první díl trilogie Milénium Stiega Larssona.

Související příspěvky