Úvodní stránka 30 OBČANSKÁ SPOLEČNOST 30 Koupaliště Džbán: stavět se nebude, ale vydírání pokračuje a koupaliště zůstává zavřené. Pozvání na výstavu Džbán radosti
Džbán radosti
Kurt Gebauer: Džbán radosti, pozvánka - detail

Koupaliště Džbán: stavět se nebude, ale vydírání pokračuje a koupaliště zůstává zavřené. Pozvání na výstavu Džbán radosti

Díky Vašim 12 000 podpisům se v okolí Džbánu stavět nebude.

Jak už jsme Vás informovali, zastupitelstvo hlavního města v únoru odmítlo změnu územního plánu v lokalitě mezi vodní nádrží a Evropskou. Přírodní charakter bezprostředního okolí Džbánu stejně tak zachovává i návrh Metropolitního plánu, který je v této době ve fázi veřejného projednání, kdy je k němu možné ze strany veřejnosti podávat připomínky.

Vlastník areálu Džbán, firma Molepo, nicméně koupaliště na severní straně vodní nádrže nechává pro uzavřené. Na vině je podle něj havarijní stav celého areálu. Za ten prý může hlavní město Praha, protože s firmou Molepo dosud nevyjednalo možnosti odkupu či směny celého areálu.

Tvrzení společnosti Molepo je silně manipulativní. Okolí Džbánu získala firma v roce 2012 (připomeňme, že za značně podivných okolností) jako sportovní a volnočasový areál a havarijní stav budov jí byl dostatečně znám. Vyzýváme proto Molepo k bezodkladnému otevření Džbánu.

Zároveň všechny zveme na výstavu obrazů inspirovaných Džbánem. Jejich autorem je sochař, pedagog a výtvarník Kurt Gebauer. Výstava probíhá v Topičově salonu (Národní 9, Praha 1) a je standardně otevřena od pondělí do pátku mezi 10. a 17. hodinou. Čerstvou informací je, že výstava byla prodloužena, a to až do 31. srpna.

 

Zdroj:

Mgr. Petr Palacký Ph.D.
člen petičního výboru a zastupitel městské části Praha 6 za Zelené
www.nechtesarkudychat.cz
www.praha6.zeleni.cz

 

 

Předchozí k tématu v ON:

Dobrá zpráva: Šárka může (i nadále) dýchat. Díky statečným občanům a pražským politikům, kteří se nenechali vydírat

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

ministra spravedlnosti

Je Don Pablo úlitbou zemanovi a spojkou na mocné kmotry „staré“ ODS?

… Vzít si za této situace, kdy je důvěra v žalobu i v práci policie otřesena, na post ministra spravedlnosti policií prověřovaného Pavla Blažka, byla evidentně hrubá chyba. Šéf každého ...