Dobré zprávy:
Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Dobrá zpráva: Šárka může (i nadále) dýchat. Díky statečným občanům a pražským politikům, kteří se nenechali vydírat

Dobrá zpráva: Šárka může (i nadále) dýchat. Díky statečným občanům a pražským politikům, kteří se nenechali vydírat

Vážené příznivkyně, vážení příznivci zelené Šárky,
na konci ledna jsme spustili petici Nechte Šárku dýchat (v ON zde), která protestovala proti záměrům společnosti Molepo vedoucím k zástavbě pozemků při areálu Džbán.

Od doby svého spuštění nasbírala petice téměř 12 000 podpisů a já Vám za to ještě jednou děkuji.

Petice byla úspěšná.

Zastupitelstvo hlavního města Prahy jednoznačně zamítlo návrh na pořízení změny územního plánu v oblasti mezi Evropskou ulicí a vodní nádrží.

Znamená to, že tyto pozemky budou i nadále vedeny jako nezastavitelná zeleň. K negativnímu stanovisku vůči změně územního plánu se, alespoň zpětně, připojilo i Zastupitelstvo městské části Praha 6. Odmítavé vyjádření vůči změně územního plánu přitom získalo podporu i těch politiků, kteří v minulosti zástavbu mezi Evropskou a Džbánem připouštěli.

 

Problematickým okolnostem ohledně prodeje celého areálu se bude věnovat Česká televize v pořadu Nedej se plus, který vysílá v neděli 10. dubna od 11:05 na ČT 2. Ze záznamu si ho budete moci od neděle přehrát na adrese https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/222562248410009/ .

Dobrá zpráva na závěr: nepříliš daleko od Džbánu se nachází areál dnes prázdného Veleslavínského zámku, který měl našlápnuto k tomu, aby zopakoval příběh Džbánu se všemi jeho negativy: stát, který je vlastníkem areálu, o něj nejeví zájem, ale zároveň ho odmítá převést na město, které by se naopak o zámek ve spolupráci s městskou částí rádo staralo. Na podzim 2018 tak zámek málem putoval do veřejné dražby. Tu se nám ale naštěstí podařilo odvrátit a od té doby probíhají jednání mezi státem a městem ohledně majetkové směny. Jednání se podařilo dovést do úspěšného konce, k vlastní směně by snad mohlo dojít v řádu několika měsíců.

Děkuji Vám.

Mgr. Petr Palacký Ph.D.

člen petičního výboru a zastupitel městské části Praha 6 za Zelené
www.nechtesarkudychat.cz
www.praha6.zeleni.cz

 

Předchozí v ON:

Nenechte se vydírat! PETICE na podporu zachování přírodního parku Šárka – Lysolaje. Možnost podpisu

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pozvání z Úval na Den Země na Klepci ve středu 29. března 2023