Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Data a výročí 30 Pozvání do Knihovny Václava Havla ve čtvrtek 30. června 2021: české předsednictví EU začíná!

Pozvání do Knihovny Václava Havla ve čtvrtek 30. června 2021: české předsednictví EU začíná!

Přijďte se s námi rozloučit s francouzským předsednictvím EU a oslavit začátek předsednictví českého!

Prvního července začne druhé předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Naše první předsednictví v roce 2009 bylo poznamenáno dramatickými událostmi ve světě i u nás doma, včetně první rusko-ukrajinské plynové krize, blížící se dluhové krize v některých členských zemích EU a pádu české vlády uprostřed předsednictví. Ani letošní české předsednictví nebude procházka růžovou zahradou. Česká republika k němu však již přistupuje s téměř dvacetiletou zkušeností členské země a s koncepční představou o svých cílech a ambicích. Není náhodou, že si za své motto předsednictví zvolila titul projevu Václava Havla při příležitostí udílení Ceny Karla Velikého v Cáchách v roce 1996 Evropa jako úkol.

Symbolického předání štafety se zúčastní Mikuláš Bek, ministr české vlády pro evropské záležitosti, J.E. Alexis Dutertre, velvyslanec právě končící předsednické země, a Edita Hrdá, vedoucí Stálého zastoupení ČR při EU.

Moderuje Michael Žantovský.

Debata se koná v rámci spolupráce Knihovny Václava Havla s českým předsednictvím v Radě Evropské unie.

Během večera bude slavnostně pokřtěno příležitostné vydání projevu Václava Havla Evropa jako úkol, které vychází ve spolupráci PRES CZ, ústředí Českých center a Knihovny Václava Havla.

Zdroj: Knihovna Václava Havla
Náhledový obrázek a obrázek v textu: Logo českého předsednictví EU v roce 2022

 

Související v ON:

Evropa jako úkol. Citace Václava Havla z roku 1996 je mottem českého předsednictví EU

 


Více v Otevřených novinách pod štítkem Evropská unie.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pražské stavební předpisy „z kuchyňky“ Adriany Krnáčové (ANO) Praha bohužel nezrušila. Co přinese jejich novelizace?

Rada hl. m. Prahy dne 1. 8. 2022 odsouhlasila znění věcné novelizace Pražských stavebních předpisů, které stanoví požadavky na stavby nebo pravidla pro vznik kvalitních veřejných prostranství. Novelizace nově navrhuje ...