Kolodějský „kruháček“ byl odstraněn, dopravní situace i sousedské vztahy jsou napjaté. Druhá dopravní infoschůzka pro veřejnost v Běchovicích ve středu 7.3.2018

Kolodějský kruhový objezd byl jako dočasné dopravní opatření odstraněn 6.3.2017. Důvody a historie jeho zřízení v r. 2017 a odstranění v r. 2018 podrobně v ON dne 28.2.2018 ZDE.

V souvislosti s rekonstrukcí Českobrodské v Běchovicích a pokračující stavbou kanalizace v Újezdě nad Lesy od 5.3.2018 zažívají kolodějští velmi krušné dopravní zácpy především v ranní a odpolední špičce a celkem právem si připadají dopravně  „obětovaní“. Tento názor výrazně podporuje kolodějská starostka Angela Morávková (Naděje pro Koloděje), a to jak ve svých vyjádřeních na facebooku MČ Praha – Koloděje, mimořádném jednání zastupitelstva dne 2.3.2018, či podporou již dvou petičních akcí ve prospěch zachování kruhového objezdu. MČ Praha Koloděje protestuje proti neoficiální objízdné trase přes Koloděje, kterou teď využívá osobní i tranzitní doprava, i úředními dopisy a dokumentací adresovanou MČ Praha 21, TSK a MHMP.

Souhrnně v aktualizované speciální sekci  „Dopravní omezení a zrušení kruhového objezdu v Kolodějích“ na obecním webu MČ Praha – Koloděje  ZDE.

Ve shodě s kolodějskou radnicí protestují i místní občané, a to jak v petici – viz ON 5.3.2018 ZDE, tak protestní akcí při demontáži „kruháčku“ v úterý 6.3.2018. Protestu se zúčastnila také kolodějská residentka, oblíbená herečka Dana Batulková, takže mediální ohlas byl okamžitý :-) Čtenáři Blesku dostali reportáž hned na první straně, v elektronické verzi včetně videa. Zaznamenáno na FB MČ Praha Koloděje ZDE.

Nastalá dopravní situace bohužel vnesla velkou nevoli kolodějských, ale i klánovických vůči Újezdu nad Lesy, který je správním obvodem celé Prahy 21, kam obě menší MČ, včetně Běchovic, spadají. Na obecním webu Klánovic se kromě vyjádření, převzatého v ON dne 5.3.2018 ZDE, žádné další zprávy aktuálně nevyskytují, MČ Praha 21-Újezd nad Lesy oficiálně mlčí.

V Běchovicích na radnici se dnes, ve středu 7. března 2018 od 19 hodin  koná informační schůzka pro veřejnost, týkají se harmonogramu prováděných oprav, rozsahu omezení a uzavírek provozu.

Níže doplňujeme zápis z projednání koordinace uzavírek a objízdných tras v naší lokalitě dne 8.2.2018. Dokument je převzatý z webu MČ Praha – Koloděje:

Zdroj: MČ Praha – Koloděje, MČ Praha – Klánovice, MČ Praha – Běchovice, MČ Praha 21
Náhledový obrázek: ilustrační

 

Související příspěvky