Koblihy všech zemí, spojte se! aneb putinovi vazalové v Evropě pod babišovou vlajkou

ANO Andreje Babiše, strana Fidesz Viktora Orbána a Svobodná strana Rakouska Herberta Kickla zakládají politickou alianci. Cílem je založit v Evropském parlamentu novou frakci. Co to znamená?

Celý rozhovor najdete na iRozhlas, 30. 6. 2024:
V EU máte takový vliv, jak silné máte kamarády. Babišova frakce bude na okraji, míní odborník na Unii

Náhledový obrázek: ilustrační (PublicDomainPictures)

 

Související:

… předvolební rétorika koalice Spolu, že Babiš je ruský agent, byla nepřijatelná a přehnaná. Ale stejně tak platí, že o Babišovi je legitimně možné říkat, že je proruský – to je prostě fakt, protože jeho politika je ve svých důsledcích proruská. Vytvořením bloku s Fideszem a Svobodnými to stvrdil… Dá se říct, že se spojuje s nejhoršími proudy z těch, které jsou skutečně vlivné…

 

 

Skutečně demokratickým stranám tak nezbývá než se snažit a nedovolit, aby o Evropě, a tím pádem i o nás, rozhodovali proruští populisté, k nimž se teď definitivně zařadil i Babiš.

To jsou konce muže, který své hnutí ANO zakládal jako liberální, proevropskou sílu. Změnila se od té doby tak zásadně EU, nebo sám Babiš? To druhé, tedy pokud připustíme, že tehdy vůbec nějaké přesvědčení měl a že nešlo jen o kalkul daný výsledkem momentálních průzkumů veřejného mínění.

 

Ceý komentář Ondřeje Housky najdete v HN, 30. 6. 2024:
Babiš je proruský, odteď už to můžeme říkat definitivně. Spojil se s tím nejhorším, co má v Evropě vliv

 

Předchozí:

 

Skutečnost, že Babiš po odchodu z liberální frakce EP evidentně nehodlá ve věci politické identity ANO dál mlžit, je potenciálně důležitou zprávou pro voliče. Mohou se ve volbách v příštím roce rozhodovat i podle toho, zda jim imponuje politika Orbána v Maďarsku a Fica na Slovensku, protože je nyní už definitivně jasné, že Babiš hledá inspiraci právě u nich…

Celý komentář na iRozhlas: Babiš odkryl karty

Související příspěvky