Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Data a výročí 30 Kéž už ten smrad z Hradu vyvane. Ještě jedno ohlédnutí za zemanem

Kéž už ten smrad z Hradu vyvane. Ještě jedno ohlédnutí za zemanem

Jako (snad už) poslední sbohem éře vekslácké lúzy na Hradě shrnujeme vše, čím zeman zamořil veřejný prostor v  Česku. Poslední svůj den na Hradě zeman ještě omilostnil firmu, spojenou s černotou v Lánské oboře ZDE.  A druhý den dopoledne – v den inaugurace nového prezidenta – stačili zemanovi veksláci ještě pronajmout kus nádvoří Pražského hradu za katedrálou spřátelené firmě pohrobků strany/firmy Zemanovci. Info ZDE, předchozí třeba ZDE. Kéž už ten smrad po nich vyvane a zaobírá se jimi jen policie a prokuratura… Otevřené noviny.

Dopis Tomáše Linharta z Deníku N ze dne 8. března 2023:

„Vážený pane prezidente,

za pár hodin už budete bývalým prezidentem.

Vzhledem k tomu, že jsem za svůj dospělý život jinou hlavu státu nezažil, rád bych této příležitosti využil k vyjádření slov díků.

Začnu popořadě.

Díky, že jste se během svých inaugurací podělil o své názory na média. Nikdo o to sice nežádal, ale podnět k tomu, kdo by neměl mít naši úctu a koho bychom neměli brát vážně, bylo rázem možné analogicky aplikovat i na autora této myšlenky. Když jste Vladimiru Putinovi humorně řekl, že novinářů je příliš a měli by se likvidovat, Váš prognostický mozek zřejmě nemyslel na to, že ruský diktátor už tak činí a že k něčemu podobnému může dojít i na Slovensku.

Díky, že jste na Hradě vyvěsil vlajku EU.
Škoda že jste se podobné zahraničněpolitické orientace nedržel po celou dobu svého prezidentství a přiklonil jste se k Číně a Rusku.

Díky, že jste český parlamentní systém hned v prvním roce upozornil na jeho slabá místa, když jste z něj zkoušel udělat systém prezidentský a navzdory deklarované sněmovní většině jste rekordně dlouho držel u moci vlastní úřednickou vládu.

Díky, že jste inspiroval vznik softwarového nástroje ZemanBlock. Díky tomu jste část internetové populace bavil získanými přezdívkami jako Profesor Bumbál či Kapitán popelníček. A zasloužil jste se mimo jiné dokonce i o vlastní odpočet.

Díky za to, že jste, byť nezamýšleně, upozorňoval, jak nerovné postavení v Česku mají a čemu musí ve veřejném prostoru čelit ženy, queer lidé, Romové, muslimové či hendikepovaní.

Díky, že jste byl dlouholetou inspirací mnoha tvůrců, umělců i novinářů. Nebýt toho, nevznikaly by v Edici N dvě nové knihy o éře Vašeho prezidentství a neměli bychom tento týden ve Studiu N speciální podcastovou minisérii. Díky, že jste byl tak ambiciózní a mluvil jste o tom, že po sobě chcete něco užitečného zanechat.

Díky, že jste vysvětlil, co znamená být prezidentem dolních deseti milionů.
Proto nyní víme, že dolními deseti miliony máte na mysli především ty, kteří Vám mohou zaručit Váš vlastní prospěch.

Díky za to, že jste rozdělil mnohé rodiny tak, že se v lepším případě jen o politice nemohou bavit.

Díky za společných deset let.

Díky za nic.“

 

Zdroj: Tomáš Linhart, 8. 3. 2023

Náhledový obrázek: ilustrační


Související:

Komentář Jana Kudláčka: Deset let je dlouhá doba. Zažili jsme během nich šest vlád – Nečasovu, Zemanovu–Rusnokovu, Sobotkovu, dvě Babišovy a Fialovu. Před deseti lety Andrej Babiš ještě nevlastnil média, do Sněmovny se ještě volívalo na jaře a Praha ještě neměla tunel Blanka. Americkým prezidentem byl Obama a Pražský hrad právě opouštěl Václav Klaus. Na jeho místo nastoupil první přímo zvolený český prezident, někdejší premiér, předseda Sněmovny, poslanec a důchodce Miloš Zeman. To, co s ním mělo v čele státu přijít, překonalo všechno, co jsme po pádu komunismu znali…
Deset promarněných let lží, podkopávání státu a podlézání diktaturám. Nic jiného Zeman této zemi nezanechal

 

Související:

Zeman pokračoval v díle, které započal jeho předchůdce, nyní dle Zemanových slov jeho přítel, Václav Klaus.
Pokračoval v nemilosrdném rozdělování společnosti.

Bývalý prezident natropil více škody než užitku. Dokážeme mu odpustit?

Související:

Je těžké vymyslet téma, v němž Miloš Zeman v roli prezidenta české společnosti neškodil.
Jedno je však jisté, ženskou otázku pošlapával nevkusně a vytrvale.

Nejkrásnější dárek k MDŽ. Konec Miloše Zemana

 

Předchozí v tématu v ON:

Končí jeden z neodpudivějších byznysplánů, jak ze zemana udělat prezidenta České republiky. Je po všem, miloši, vráťo, jirko a marťo. Konečně!!! AKTUALIZACE

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Velikonoce 2023 v naší farnosti u kostela Povýšení sv. Kříže v Kolodějích

  Sledujte aktuality na https://kolodeje.farnost.cz/   Informace, články a pozvánky k tématu najdete v Otevřených novinách od roku 2015 pod štítkem Velikonoce.