Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Jarní výlet se SPCCH do Českého Švýcarska

Ve čtvrtek 18. června vyjelo padesát členů SPCCH na jarní autobusový výlet.
První zastávkou byl Státní zámek Zákupy. S průvodkyní jsme si prohlédli 20 místností, které sloužily k pobytu rakouského císaře a posledního korunovaného českého krále Ferdinanda Dobrotivého a jeho manželky Marie Anny. V zámecké kapli se konala 1. července 1900 svatba následníka trůnu, Františka Ferdinanda d´Este s hraběnkou Žofií Chotkovou.

zámek

Po prohlídce zámeckého parku, který je z větší části udržován v anglickém stylu, jsme odjeli k Panské skále, zbytku čedičového návrší, která je nejstarším chráněným geologickým útvarem u nás.

skála

V Kamenickém Šenově, jsme ve Sklářském muzeu navštívili expozici mapující vývoj rytého a broušeného skla od 17. století do současnosti. Poobědvali jsme v Doubici, ve stylově zařízené „Staré hospodě“, obklopené několika desítkami dřevěných soch, vytvořených při každoročních řezbářských sympoziích. Po obědě, jsme pokračovali do Krásné Lípy, kde stojí „Dům Českého Švýcarska“. Zde jsme navštívili interaktivní expozici krajinné oblasti České Švýcarsko. Náš výlet, jsme ukončili návštěvou města Rumburku a prohlídkou Lorety, barokního klenotu postupně renovovaného.

loreta

Co dodat závěrem?
Mirka měla výlet dobře připraven, počasí nám přálo a tak jsme se spokojeně vraceli domů.

za SPCH: Marie Tomaidesová

Související příspěvky