Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Data a výročí 30 Jak bude probíhat den, ve kterém se na Pražský hrad vrátí prezident? Užijme si čtvrtek 9. března 2023!
Pražský hrad prezident Petr Pavel

Jak bude probíhat den, ve kterém se na Pražský hrad vrátí prezident? Užijme si čtvrtek 9. března 2023!

Ve čtvrtek 9. března 2023 ve 14:00 začne ve Vladislavském sále Pražského hradu společná schůze obou komor parlamentu .
Při tomto slavnostním ceremoniálu složí Petr Pavel slib prezidenta České republiky:

 

Slibuji věrnost České republice.
Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony.
Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

 

Veřejnost bude moci sledovat inauguraci na velkoplošných obrazovkách na Hradčanském náměstí a třetím nádvoří Pražského hradu.
Zhruba v 15 hodin pozdraví prezident Petr Pavel občany, poté se s doprovodem symbolicky zastaví u sochy T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí.

Kam a kdy se může veřejnost na Hradě v tento slavnostní den dostat, ukazuje interaktivní mapka: ZDE.

Prezident Petr Pavel, ač se sám oficiálně nehlásí k žádné církvi, přijme během svého inauguračního dne požehnání od katolíků, evangelíků i zástupce židovské víry. Slavnostní ekumenické setkání od 18 hodin se bude konat v kapli sv. Václava ve svatovítské katedrále. Obřad pak bude pokračovat v celé katedrále, Česká filharmonie a Pražský filharmonický sbor pod taktovkou Jakuba Hrůši zahrají českou státní hymnu a tři symbolická díla: Meditaci na staročeský chorál Svatý Václave od Josefa Suka, část z oratoria Svatá Ludmila od Antonína Dvořáka a Te Deum téhož skladatele.

Ve 20:10 prezident Petr Pavel poskytne rozhovor České televizi.

Zdroj: ČT 24 a cirkev.cz
Náhledový obrázek: ilustrační

Kéž tentno slavnostní den předznamená novou etapu zákonůdbalého, činorodého a důvěryhodného českého prezidentství v komplikované a nebezpečné době. Kéž se na Pražský hrad vrátí důstojnost, nadhled a myšlenkový přesah, o který jsme během předchozích dvaceti let trestuhodně přišli, a po kterém mnozí z nás bolestně toužili.

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Praha pomáhá městským částem zavádět „školní ulice“ jako vítané projekty pro zvýšení bezpečnost školáků

V září letošního roku přibude v Praze několik školních ulic. Projekt školní ulice upravuje na krátký čas průjezd automobilů vybranými ulicemi a dovoluje dětem bezpečně dojít do svých tříd. Spolupráce ...