Úvodní stránka 30 OBČANSKÁ SPOLEČNOST 30 Ušli jsme obrovský kus cesty. Ohlédnutí za rokem 2022 s Milionem chvilek pro demokracii. Děkujeme!

Ušli jsme obrovský kus cesty. Ohlédnutí za rokem 2022 s Milionem chvilek pro demokracii. Děkujeme!

​​​​​​​Milí a vzácní přátelé,

v sobotu (25. 2. 2023) jsem společně s některými z Vás stála před Ukrajinskou ambasádou. Rok od invaze jsme statečným Ukrajincům a Ukrajinkám znovu vyslali signál, že za nimi budeme stát, dokud to bude nutné.

Měla jsem možnost sdílet pódium s Šimonem Pánkem z Člověka v tísni, Martinem Kroupou z Paměti národa i nově zvoleným prezidentem Petrem Pavlem. Bylo úžasné vidět, kolik nejrůznějších organizací a lidí je schopných a ochotných se spojit, když míří za společným cílem. Příslib podporovat Ukrajinu až do jejího vítězného konce války i vědomí spolupráce napříč organizacemi a organizátory mě ještě před samotnou akcí nutil k zamyšlení se nad tím, kde se vlastně jako společnost nacházíme. A když jsem pak uvažovala, jaké sdělení na pódiu předat, myšlenky se mi vždycky stočily ke slovu “soužití”. Schopnosti vnímat život v souvislostech. Nadhledu, který nám dovoluje vidět sebe sama jako součást společnosti.

 

V posledních letech jsme zvládli těžké volební bitvy a máme konečně normální vládu a normálního prezidenta. (I když samozřejmě víme, že normální ještě nutně neznamená ideální.) Zpečetili jsme svůj postoj jednoznačného podporovatele Ukrajiny. Nenechali radikály ovládnout veřejný ani virtuální prostor. Jen samotný rok 2022 byl neuvěřitelně našlapaný. Stačí se podívat, kolik práce máme společně za sebou.

 

 

Děkuji Vám za vše, co děláte pro to, aby se tu žilo lépe všem lidem. Jsem Vám ohromně vděčná.

Za celý tým Milionu chvilek
Hana Strašáková, mluvčí

 

Doporučujeme ohlédnutí za rokem 2022 ZDE.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pozvání do Klánovic a Jiren na Noc kostelů v pátek 2. června 2023

  Informace, program, aktuality v Otevřených novinách pod štítkem Noc kostelů.