Hradecká alej Kaštanka je Alejí roku 2016. O její záchranu usilují místní obyvatelé a spolek Kaštanka

Kaštanová alej „Kaštanka“ táhnoucí se podél Opatovické ulice na okraji Hradce Králové si vysloužila přízeň 1 262 lidí a stala se tak jednoznačně Alejí roku 2016. Šestá držitelka tohoto titulu má přitom stále nejasnou budoucnost. Hrozí, že bude muset ustoupit nové železniční trati. Místní lidé ale boj o kaštanové stromořadí nevzdávají a svým nadšením výrazně dopomohli i zisku prestižního titulu.

„Rád bych srdečně poděkoval všem, kteří se ankety zúčastnili a potvrdili svým hlasem, že jim jejich okolí není lhostejné. Za spolek Kaštanka z.s. děkuji našim podporovatelům. Pevně doufáme, že vítězství v této anketě pomůže při jednáních o zachování této unikátní aleje pro další generace. Bohužel i nadále hrozí „Kaštance“ vykácení, a proto v našem úsilí nepolevíme. Děkujeme organizaci Arnika za její přínos v oblasti životního prostředí a přejeme jí mnoho úspěchů. Ocenění si velice vážíme a jsme přesvědčeni, že si toto stromořadí označení Alej roku 2016 právem zaslouží,“ říká pan Rudolf Nyč, který vítěznou alej nominoval.

Vítěznou alej se snaží chránit a zachránit spolek Kaštanka. O jejich úsilí si můžete přečíst na stránkách http://kastanka-hk.cz/, kde můžete také podepsat petici za záchranu tohoto krásného městského stromořadí.

Přečtěte si víc o nejkrásnější Aleji roku 2016>>

Podrobnosti o aleji na druhém a třetím místě. Všechny aleje naleznete na stránkách www.alejroku.cz

Převzato z Arnika.org, celý článek ZDE.

 

 

 

Související příspěvky