Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Horní Počernice: projekt Beranka Pražské developerské společnosti

Rada hl. m. Prahy schválila investiční přípravu projektu Beranka v pražských Horních Počernicích, který bude tvořit přibližně 300 městských nájemních bytů a základní škola pro asi 540 dětí. V letošním roce bude pro toto území o rozloze 63 000 m2 pod vedením Pražské developerské společnosti (PDS) připraven tzv. masterplan, který se stane podkladem pro architektonické soutěže a výběrová řízení na jednotlivé části tohoto projektu. Jejich účelem bude zajistit zpracovatele dokumentací pro územní rozhodnutí a stavební povolení. Vlastní realizaci projektu Beranka Horní Počernice PDS předpokládá v letech 2025–2030…

Hlavní město v rámci tohoto projektu vychází významně vstříc požadavku městské části Praha 20 na výstavbu základní školy a do původně ryze rezidenčního projektu Beranka ji navrhuje. Ostatní plochy v Horních Počernicích určené územním plánem pro školství jsou především ve vlastnictví soukromých majitelů, kteří o tomto funkčním využití svých pozemků neuvažují.

Celou info najdete v tiskové zprávě pražského radního Petra Hlaváčka (STAN)
na praha.ez, 5. 6. 2023 ZDE.
Náhledový obrázek: ilustarční, zdroj: MČ Praha 20 – Horní Počernice

Co si o rozvojové ploše Beranka myslí Horní Počernice?
Budeme doplňovat.

2017
Výstavba pro desítky tisíc nových obyvatel na východě Horních Počernic

 

Související v ON:

Klánovická spojka: jaké veřejnosti má být prospěšná dálnice mezi Klánovicemi a Šestajovicemi? Souhrnné info, petice, dokumentace EIA. Připomínky do 26.6.2019!

 

Související příspěvky