Evropské dialogy Václava Havla v DOXu v pondělí 14.5.2018: Česko na evropské křižovatce. Registrace na konferenci

Co nám čtrnáct let členství v Evropské unii přineslo? Jakých výhod díky němu požíváme? Nebo jsme naopak něco ztratili? Proč se stále častěji na její adresu ozývají skeptické hlasy? Existují snad jiné alternativy? Jakou budoucnost pro naše země Evropská unie představuje? A jakou my pro ni?

Těmito a podobnými otázkami se bude zabývat již pátý ročník konference Evropské dialogy Václava Havla.

  • Kde: DOX Centre for Contemporary Art
  • Kdy: 14. květen 2018, 10:00 – 17:00

Na jedné straně se rýsuje cesta k prohloubení evropské integrace – rozšíření měnové unie, vybudování společné obrany a hlubší koordinace zahraniční politiky. Na druhé straně sílí hlasy, volající po větší decentralizaci a návratu některých pravomocí na národní úroveň. Ani jeden z těchto postojů však nereflektuje problém evropské identity, duchovního étosu spojujícího členské země a jejich občany, po kterém volal Václav Havel.

Konference Evropské dialogy Václava Havla otevírá a vede diskusi o aktuálních tématech, ovlivňujících další směřování současné Evropy, s přihlédnutím k duchovnímu odkazu Václava Havla. Akce vytváří prostor pro setkání zajímavých osobností z řad sociologů, ekonomů, politiků, novinářů, ale také mladých lidí – nebo studentů, začínajících politiků či aktivistů, aby nejen mezi sebou, ale také společně s publikem diskutovali o aktuálních otázkách, před kterými Česko, respektive současná Evropa stojí.

Konference se uskuteční v češtině a angličtině, se simultánním překladem z/do obou jazyků a bude streamována Českou televizí.

Pro účast na konferenci je nutné se registrovat. Registrace

Více informací, včetně aktualizovaného programu, naleznete zde.

Nevybudují-li zavčas vnitřní strukturu Evropy jako jediné politické entity demokraté, začnou ji budovat jiní a demokratům pak zbudou jen oči pro pláč. Démoni, kteří tak neblaze poznamenali dosavadní evropské dějiny a nejhůř ve dvacátém století! – čekají na svou chvíli. Zapomenout na ně kvůli nějakým fondům, kvótám a tarifům by byla tragická chyba.“ Václav Havel: Evropa jako úkol, Cáchy, 1996

Sdílet

Facebook | Twitter

Související příspěvky