Mocenské schéma trestního stíhání premiéra Babiše. Shrnutí „Milion chvilek“ v dubnu 2018. VIDEO: rozhovor na DVTV

„Jsou tomu dva týdny, co jsme po celé republice demonstrovali „Za slušného premiéra a slušnou vládu“ – tedy proti Andreji Babišovi. V Praze přišlo kolem 15 tisíc lidí! Jak to vypadalo jinde po republice se můžete dočíst třeba ZDE. Výběr fotek z Prahy k vidění ZDE. Děkujeme Vám všem, kteří jste přišli dát svůj názor najevo do ulic či jste akce jakkoliv podporovali! O demonstracích informovala většina českých médií. Je jasné, že tato forma protestu má velký smysl!

Andrej Babiš na adresu demonstrantů prohlásil, že protestující nemají zájem vést debatu a argumentovat. Proto jsme ho 16. dubna vyzvali k veřejné debatě. Premiér v demisi naši výzvu přijal a nyní domlouváme parametry setkání. Chceme mu vysvětlit, proč považujeme za nepřijatelné, aby byl právě on premiérem a chceme slyšet jeho odpovědi na kritické otázky, kterým se dosud vyhýbal. Naši výzvu si můžete přečíst ZDE.

Intenzivně přemýšlíme o tom, jestli a jak pokračovat v pořádání demonstrací. Situace je objektivně velmi vážná. Jako jeden z kritických bodů, proč by měli občané vyjít protestovat do ulic, jsme identifikovali případné snahy o politické ovládnutí policejních složek. Nyní se má situace tak, že Andrej Babiš se zbavil šéfa GIBS Murína, šéfem sněmovní komise pro GIBS se stal poslanec ANO Jiří Mašek a spekuluje se i odchodu policejního prezidenta Tuhého či dokonce vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Nevtípila. Vypadá to, že pro Babiše je jeho trestní stíhání problém č. 1 a že udělá vše proto, aby stíhání nějak zastavil. Dostáváme se do situace, kdy bude Babišův člověk (Mašek) kontrolovat, zda jiný Babišův člověk (nový šéf GIBS) správně kontroluje, zda je správně vyšetřována Babišova kauza (Čapí hnízdo a Nevtípil). Čili do situace, kdy bude Babiš kontrolovat Babiše, zda je správně vyšetřována Babišova kauza. Takhle to vypadá na jednoduchém schématu.

…Srdečně Vám děkujeme za nekončící podporu! Jsme pod velkým tlakem z mnoha stran a cítíme velkou zodpovědnost. Zároveň víme, že to nemůžeme vzdát. Připravujeme pro Vás na květen další možnosti zapojení se do kampaně. Milion chvilek pro demokracii“

https://milionchvilek.cz/images/schema.jpg
Milion chvilek 2018_trestně stíhaný babiš_schema vlivu

https://milionchvilek.cz/

DOPORUČUJEME rozhovor s autorem výzvy Mikulášem Minářem na DVTV ze dne 17.3.2018 ZDE.

Související příspěvky