Říčany: Velkoobjemové kontejnery zdarma pro spolky a organizace
Město Říčany vyjednalo bezplatné využití velkoobjemových kontejnerů pro spolky, občanská sdružení, školy nebo skupiny obyvatel fungujících zejména v oblasti zlepšení životního prostředí. Město tak chce podpořit rychlejší likvidaci černých skládek a snazší úklid veřejných míst v Říčanech. Náklady hradí společnost Marius Pedersen. „Se společností Marius Pedersen máme už několik let dohodnuté bezplatné přistavení velkoobjemových kontejnerů pro obyvatele,“ vysvětluje starosta Vladimír Kořen /Klidné město/ a dodává: „Nyní tuto nabídku ještě rozšiřujeme, kontejnery dostanou třeba občanská sdružení, která si chtějí udělat brigádu a zlikvidovat větší množství odpadu.“ Celkové náklady za svoz velkoobjemových kontejnerů se pohybují kolem 600 tisíc korun ročně.
Praha: Pražané třídí bioodpad
Od r. 2014 mohou Pražané zahradní odpad třídit do tzv. hnědých popelnic, odevzdávat ve sběrných dvorech nebo do velkoobjemových kontejnerů, které se po městě přesunují podle harmonogramu. Tříděný bioodpad putuje do kompostárny, kde je zpracován. Následně jej mohou využívat zemědělci, zahrádkáři nebo je používán při údržbě městské zeleně. Pražané, kteří odevzdávají bioodpad pravidelně ve sběrném místě v Malešicích, dostanou část kompostu zdarma.
Zdravé město Litoměřice: První veřejné forum zaměřené na místní podnikatele
Litoměřičtí podnikatelé mají zájem s městem intenzivněji spolupracovat. Vyplynulo to z prvního Podnikatelského fóra, které uspořádalo město Litoměřice 26. května v konferenčním sále hradu. Zúčastnilo se ho 25 představitelů místních firem a zhruba stejný počet zástupců vedení litoměřické radnice, vedoucích odborů městského úřadu, stavebního a živnostenského úřadu. Čtyřminutové video vidíte v náhledovém okénku dnešních Dobrých zpráv.
zdroj: Inspiromat NSZM ze dne 28.8.2015
Závěrem přijměte pozvání na odborný seminář
Indikátory udržitelného rozvoje a kvalita života ve městech,
který pořádá nezisková organizace CI2, o. p. s.,
pro zástupce měst, městských částí a obcí.
Semináře se uskuteční 30. 9. 2015 v Praze a 1. 10. 2015 v Olomouci.
Registrace účastníků na semináře s omezeným počtem míst probíhá do 24. 9. 2015. Přihlášení na semináře je možné on-line prostřednictvím přihlašovacího formuláře:
· Praha 30. 9. 2015 – přihlašovací formulář
· Olomouc 1. 10. 2015 – přihlašovací formulář
Obě akce se konají v rámci projektu Indikátory udržitelného rozvoje měst v kontextu Místní Agendy 21, podpořeného z Programu švýcarsko-české spolupráce.
Semináře jsou určeny zejména pro představitele měst a městských částí, úředníky a zastupitele, kteří se při své práci setkávají s tematikou plánování a řízení rozvoje města nebo zapojování veřejnosti do těchto procesů. Akce je vhodná pro zástupce municipalit realizujících místní Agendu 21, ale i pro další města v České republice, která mají zájem sledovat a hodnotit svůj rozvoj.
Web neziskové organizace CI2, o.p.s. ZDE.