Dobré zprávy z okolí – díl 6

Praha 4: Senior park osvětlují solární lampy
Občanům, kteří chtějí využívat Sport park pro seniory v Praze 4 i ve večerních hodinách, posvítí na cvičení ekologické solární lampy. Do parku je instalovala společnost ELTODO-CITELUM a jejich předností je, že mají nulovou spotřebu a jsou navíc ekologické. Svítí velmi efektivně a s přiměřenou intenzitou na potřebná místa a nevyzařují nad horizont, což minimalizuje světelné znečištění oblohy.


Praha 14 (Kyje, Černý Most..): Výtvarná soutěž „Já a můj obvod“

Výtvarná soutěž Já a můj obvod má dlouholetou tradici. Letošní, v pořadí již jednadvacátý ročník, vyvrcholil v úterý 16. června 2015 slavnostní vernisáží, na které starosta Prahy 14 Bc. Radek Vondra pochvalou a věcnými odměnami ocenil téměř šest desítek talentovaných dětí.
Soutěže, jejímž tématem byly tentokrát České pohádky, se zúčastnili žáci základních škol Bratří Venclíků, Vybíralova, Generála Janouška, Chvaletická, Hloubětínská, Šimanovská, Tolerance Mochovská, studenti gymnázia ARCUS a členové výtvarného ateliéru ARS – PUERIS z Jahodnice. Do soutěže, o jejíž výsledcích rozhodla komise složená ze zkušených nezávislých výtvarníků, doputovalo více než dvě stě dětských kreseb, maleb či jiných kreativních děl.
Vernisáž se konala v Galerii 14 (nám. Plk. Vlčka 686, Praha 9), kde zároveň odstartovala výstava dětských prací.

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav:

Nový web města
Nové webové stránky města: http://www.brandysko.cz získaly speciální ocenění „Egovernment The Best 2014“. Jsou tzv. responzivní, tj. na web se lidé mohou dostat z jakéhokoli prohlížeče a z jakéhokoli „chytrého“ zařízení (smart).
Pro zajímavost – plně responzivní stránky má Újezd nad Lesy od r. 2012/2013. Nové webové stránky MČ P21 tehdy z nuly vytvořili pracovníci IT úřadu MČ P21 a bývalý starosta RNDr. Roušar ( Otevřený Újezd) a to sami, bez nákladů na externí firmu…

Nový přístup k sociální péči
V barokní budově bývalé piaristické koleje byl před desítkami let umístěn ústav „starého střihu“ pro 90 žen s mentálním postižením. Dnes přechází budova z majetku kraje pod město a bude zde základní umělecká škola. Ústav je zrušen a jeho klienti nově bydlí v bytech na šestnácti různých adresách v Brandýse nebo v okolí a zaměstnanci zrušeného ústavu se stali jejich asistenty. Klienti žijí stejný život jako jejich sousedé, když na něco nestačí, pomůže jim asistent – někomu pár minut denně, někdo potřebuje asistenci prakticky nepřetržitě.

 

Barokní kolej v centru Brandýsa na Labem.

zdroj: Inspiromat NSZM ze dne 18.7.2015

foto: piaristická kolej v Brandýse nad Labem
zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/ustav-socialnipece/r~7bf0afbcfa1911e4b1d8002590604f2e/

náhledový obrázek: Výtvarná soutěž P14
zdroj: www.praha14.cz

 

Související příspěvky