OBRAZEM: Tip na výlet na kole – díl 3

Vyjeli jste na společný cyklovýlet z Klánovic do Kolína v neděli 19.7.? Ne? Tak vám nabízíme trasu včetně fotek pro inspiraci na vlastní cestu:

Cyklofotoreportáž z trasy Klánovice – Poděbrady – Kolín
z neděle 19.7.2015

Přátelé cykloturistiky a přírody!

V neděli 19/7/15 jsme v malé skupince vyrazili na tradiční víkendovou cykloakci, a to přesto, že se teplota vzduchu pohybovala nad 30 stupni Celsia a hrozily bouřky z horka. Z Klánovického lesa jsme vyjeli do Úval u Prahy, kde bylo nutno překonat podchod pod dráhou, jenž se opravuje již několik let. Po značených cyklotrasách a málo frekventovaných asfaltkách jsme jeli směrem na Kolín – kolem zelených rybníků, jahodových skleníků a přes vesnice, kde hasiči sušili roury. V Kounicích jsme zaplakali nad tamějším chátrajícím zámkem. V Poříčanech pak byl čas na občerstvení a doplnění tekutin. Nicméně z hlediska kolemjedoucího cyklisty asi nejzajímavější vesnicí byly Cerhenice. Mají tam rozkošně malou, červeně natřenou rozhlednu, která jen o několik metrů převyšuje hřbitovní zídku. Ve vesnici mají dále zákaz podomního prodeje a u vesnice se nachází proslulý železniční zkušební okruh. Ten jsme si z bezpečné vzdálenosti se zájmem prohlédli. Z mostu nad „zkušebními kolejemi“ bylo možno sledovat německou vlakovou soupravu kroužící okruhem a taky černé mraky, nevěštící nic dobrého. Přesto následovalo krátké vykoupání v rybníku Kluk u Poděbrad.
V Poděbradech samotných přišla na řadu návštěva cukrárny se sladkými nezdravostmi. Následovalo i další doplnění tekutin, tentokrát přímo od pramene poděbradky. Mraky zmizely, slunce zase pražilo. Z Poděbrad se pak pokračovalo po příbřežní cyklostezce kolem Cidliny do Libice nad stejnojmennou řekou. Z Libice jsme jeli lužním lesem a podél Labe po červené do Kolína k vlakům na Prahu. V nohou jsme večer měli něco kolem 70 km bez většího stoupání, ale ty byly vzhledem k tropickým vedrům opravdu výživné. Klobouk dolů před ženskými účastnicemi tohoto cyklovýletu.
Rudolf

Související příspěvky