Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Data a výročí 30 Dnes začíná Pražské jaro 2022. Program festivalu ke stažení, pozvání na Mou vlast na Kampě od 16 a zahajovací Mou vlast v Obecním domě od 20 h

Dnes začíná Pražské jaro 2022. Program festivalu ke stažení, pozvání na Mou vlast na Kampě od 16 a zahajovací Mou vlast v Obecním domě od 20 h

77. ročník festivalu Pražské jaro 2022 orámuje vystoupení dvou dirigentských velikánů

„… K provedení úvodní Smetanovy Mé vlasti se na Pražské jaro vrací jeden z nejvýznamnějších umělců naší doby Daniel Barenboim, tentokrát s West-Eastern Divan Orchestra. „Má obrovský symbolický význam provést Smetanovo mistrovské dílo s orchestrem složeným z hudebníků z Izraele, Palestiny a ostatních arabských zemí. Idea domova a vlasti má pro všechny velký význam, a to v mnoha ohledech,“ říká k tomu sám dirigent.

Závěrečný koncert potom bude řídit jedna z nejvýraznějších osobností mezi dirigenty střední generace Andris Nelsons, který stane před Vídeňskými filharmoniky. Sotva bychom našli těleso těsněji spjaté s bohatou historií a tradicí evropské klasické hudby. V první polovině jejich koncertu se těšíme na svěží kombinaci děl Dmitrije Šostakoviče a mezi novodobé klasiky patřící Sofie Gubajduliny. Mám radost, že do programu byla jako závěrečná skladba zařazena Šestá symfonie Antonína Dvořáka,“ citujeme Romana Bělora, ředitele festivalu Pražské jaro.

 

Celý program si můžete stáhnout v brožurce:
Prazske_jaro_2022_verze2

 

 

 

 

Zahajovací koncert Má vlast se koná ve Smetanově síni Obecního domu dnes,
ve čtvrtek 12. května 2022, začátek ve 20 h, podrobně ZDE.

 

 

Zdroj: https://festival.cz/

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pozvání na Jezdecký den v Kolodějích v sobotu 10. června 2023

      Zdroj: MČ Praha-Koloděje Náhledový obrázek: ilustrační