Úvodní stránka 30 NÁZOR 30 Devátý týden v komentářích HN: vedlejší efekty EET, ministerstvo pro slučování ministerstev a naše role v Evropě

Devátý týden v komentářích HN: vedlejší efekty EET, ministerstvo pro slučování ministerstev a naše role v Evropě

„Dnes začíná druhá vlna elektronické evidence tržeb. Opatření, jehož hlavním úkolem je narovnání podnikatelského prostředí. A také zjištění, kolik doopravdy lidé utratí, a z toho vyplývající povinnosti podnikatelů platit daně.

…Až potud jde o dobrou zprávu. Těžko něco namítat proti tomu, že novinka ve formě pokladny s přímým napojením na finanční správu donutila platit povinné odvody i ty, kteří se doposud daňovým povinnostem vyhýbali, seč mohli. Ve skutečnosti ale elektronická evidence tržeb přinesla daleko víc informací o státu než o těch, které má hlídat a u nichž jsme tak nějak tušili, že to s placením daní nepřehánějí. Takže co jsme se díky EET ve skutečnosti dozvěděli?

Pokud nám EET ukázala, že se veřejné instituce mýlí z více než padesáti procent, je to ve skutečnosti horší zjištění než to, že podnikatelé neplatí daně. Protože hlavním úkolem státu není jen hlídání potenciálních podvodníků, ale především ochrana všech občanů − včetně podnikatelů. A to i před vlastním pochybením.“ celý článek Julie Hrstkové z 1.3.2017 najdete ve výběru Názorů HN níže.

Dobrý den z Hospodářských novin.

Tak a teď si počkáme na účtenku i v obchodech. Druhá vlna vynálezu jménem EET byla tento týden spuštěna. Dopadla na všechny maloobchody a velkoobchody. A podle všeho se stala poslední ranou pro řadu malých vesnických prodejen.

Jinak se ale nikdo nebouří. Nikdo výrazně neprotestuje. Všichni se zdají být smířeni s tím, že politik v největším konfliktu zájmů, který jsme si zatím uměli představit, sleduje, který živnostník komu co a za kolik prodává, ale nic za to podnikatelům naoplátku nenabízí. Záhada trvá, stále je to nejpopulárnější politik v zemi, „kde všici kradú“.

Ale je třeba upozornist, že příští týdny a měsíce budou mnohem zběsilejší. Volby se blíží, prezident poloviny Čechů bude oznamovat, jestli bude na Hradě dalších pět let, sociální demokraté budou grilovat Sobotku, nad nímž někdo mávl kouzelným proutkem a udělal z něj kvůli volbám „vizionáře“, ODS si namlouvá ANO, TOP 09 se dokonce schází se zelenými… Připravte se na pořádnou smršť. Nejlépe tím, že se začtete do výběru z našich Názorů pro tento týden. Přejeme dobré čtení a pevné nervy.

.Jan Kubita, editor.

 

zdroj: Týden 25.2. – 3.3. 2017 v komentářích HN

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Jeden komentář

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Babišův stínový kabinet, panoptikum Agrofertu. Psí uši od 17. do 24. 1. 2022

Andrej Babiš už není jen předseda opozice, ale rovnou předseda vlastní stínové vlády. Společnost pro udržování dotací pro Agrofert v chodu se tak rozrostla o další orgán. Překvapivě ho vede ...