Demokrat na Hrad! Přijďte v neděli 8. ledna 2023 na Druhé nádvoří Pražského hradu dotáhnout pozitivní změnu v naší vlasti. AKTUALIZACE

AKTUALIZACE 6. 1. 2023:

Milí a vzácní přátelé,

Hrad se bojí občanské společnosti. Dostali jsme dopis od Správy Pražského hradu s doporučením, že prý máme nedělní akci DOTÁHNEME ZMĚNU – Demokrat na Hrad uspořádat jinde než na 2. nádvoří Pražského hradu. Prý je to prostor pro turisty a korunovační klenoty. Avšak podle Městského soudu jsou nádvoří Pražského hradu veřejným prostranstvím, kde se shromáždění mohou standardně konat.

 

Podle hradních pánů zřejmě na Hrad patří pouze turisté a lidi, kteří chtějí pokojně vyjádřit svůj politický názor, tam nechtějí. Ale my jsme přesvědčení, že mezi Vámi a mezi Vašimi přáteli je spousta aktivních turistů, kteří se na Pražský hrad rádi podívají. Takže se už tuhle neděli (8. 1.) ve 13.30 sejdeme na 2. nádvoří Pražského hradu. Nezapomeňte si s sebou vzít teplý oděv, kompas, svačinu a dobrou náladu. (Pozor: Kvůli kontrolám u vstupu nechte doma ostré předměty. Transparenty si vzít můžete, jen ne na tyčích.)

Společně přineseme na Hrad hodnoty a dáme sbohem strašidelné éře zemanování a vyšleme do celé země zprávu, že je nejvyšší čas zvolit si prezidenta, který ctí demokratické hodnoty a nebojí se otevřeně komunikovat s občanskou společností. 

 

Původní:

Jak nám může ve volbách pomoci vzpomínka na prezidenta Havla?

Hledejme mezi uchazeči o Hrad člověka morálního, důstojného a empatického.
Člověka s pevně ukotvenými hodnotami, kterému záleží na demokracii.

Stejně jako na ní záleželo Havlovi a stejně jako na ní záleží Vám.

 

Sledujte facebookovou událost, kde je možné rychle komunikovat
případný vývoj situace v případě protiakcí ze zemanova hradu.

Na Hradě jsou stále bezpečnostní kontroly, které zavedla Zemanova kancelář. Než se na nádvoří dostaneme všichni, bude to chvíli trvat. Přijďte proto, prosím, už ve 13:30 nebo dříve.

 

Související příspěvky