Úvodní stránka 30 NÁZOR 30 Básně, fejetony & spol. 30 „Nebo nevím kdo to vymyslel…“ Psí uši z 31. 5. 2020 a související

„Nebo nevím kdo to vymyslel…“ Psí uši z 31. 5. 2020 a související

„PSÍ UŠI. Tak jsme si vzpomněli: Nevíte někdo, zda už mají našilidi v Praze v Pařížské ulici ten Apple Store, co ho tak nutně potřebovali? Nebo to zase dopadlo stejně jako všechny čausliby? Tak kdyžtak dejte vědět, my zatím jdeme dál, událo se toho až hanba.

  • Společnost pro prosazování zájmů komunistů, komerčních light fašistů a Klause juniora, dříve též zvaná Poslanecká sněmovna, zvolila chybějící trojici členů Rady České televize. Bylo kolem toho podle očekávání trochu pokřiku z liberálně-demokratických pozic, možná i nějaká ta demonstrace bude, až se to bude smět. Mile ovšem překvapil sněmovní náhradník Bohuslava Sobotky, někdejší šéf poslanců ČSSD Roman Sklenák.

  • V radě usedla vedle Xavera i ekonomka Hana Lipovská, která sice televizní tvorbu nesleduje, nezná ale prý jediný pořad veřejnoprávní televize, který by nemohly vysílat i komerční kanály. To nás pobavilo, představa dejme tomu Svátečního slova nebo Folkloriky na Nově je výtečná.

  • Dnešní rychlá doba se obecně málo věnuje kvalitní poezii, málo je jí také v politice. Rádi proto zvedáme prapor a přinášíme malou ukázku současné moderní tvorby.

Po delší době se nám připomnělo mentální titánství prezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Hanáka. Naposledy sliboval studentům přesdržku za klimatické stávky, teď se pustil do řešení situace s nedostatkem sezónních dělníků, který trápí celou Evropu.

Doporučujeme Psí uši Roberta Maleckého „Jak poslanci ČSSD naletěli, nezávadný Večerníček a báseň o Dešťovce a Tomanovi“ z 31.5.2020 na HlídacíPes.org ZDE.

Náhledový obrázek: Dešťovka, Toman a Lesní Panna_detail

Související:

„…Česká televize patří v regionu východní a střední Evropy ke zdaleka nejlepším. To není nějaký můj subjektivní dojem, ale daty podpořené výzkumy Reuters Institute Oxfordské univerzity i dalších prestižních mezinárodních institucí. Třeba důvěryhodnost ČT je tak vysoká, že ji Reuters Institute umisťuje těsně za druhý kanál německé veřejnoprávní televize ZDF a před rakouskou ORF.

A teď si s tím srovnejte jak délku demokratické tradice, tak finanční zázemí. Germanofonní komunita Evropy je zhruba desetkrát větší než ta česká, ale když porovnáte rozpočet německé veřejnoprávní ARD s rozpočtem České televize, tak není desetkrát větší, ale pětadvacetkrát větší. ČT dělá dobrou práci, jakkoli nechci říkat, že je Česká televize nekritizovatelná, a je tam i řada nedostatků…“

z rozhovoru Roberta Břešťana s Tomášem Samkem, lingvistickým antropologem a třetím rokem členem Rady České televize, donedávna byl jejím místopředsedou: Jakákoli snaha ohrozit nezávislost České televize nás posune směrem na východ, říká radní ČT . Na HlídacíPes.org, 2.6.200 ZDE.

 

 

Předchozí Psí Uši v ON:

 

Co je české to je hezké a malá domů – socík forever! Psí uši z 24. 5. 2020 a související

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

rozpočet

Schodek 300 miliard si náš stát nemůže dlouhodobě dovolit a my to vršíme už několik let za sebou

Odpovědný rozpočet – tvrdí vláda. Sliby chyby – kritizuje opozice. Jak je to ve skutečnosti? Co si představit pod schodkem 295 miliard korun? Nemá se víc šetřit? Anebo naopak rozdávat? ...