Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Cestujeme s kolem v MHD

Předáváme informace spol. ROPID o cestování s kolem v MHDŽeleznice
Na všech tratích zahrnutých do PID je provoz zajištěn vozidly umožňujícími přepravu jízdních kol. Přepravu většího množství jízdních kol umožňují zejména spoje (linky) zajišťované elektrickými jednotkami nebo s posílenými soupravami pro přepravu jízdních kol.
Na ostatních tratích zahrnutých do PID je zajištěna základní přeprava kol většinou motorovými a přívěsnými vozy.
Pro cestující s platnou jízdenkou PID (dokladu na bezplatnou přepravu dle Tarifu PID) je na území Prahy (pásma P, 0 a B) přeprava jízdních kol jako spoluzavazadla zdarma. Mimo území Prahy (pásma 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7) je přeprava jízdních kol zpoplatněna, podrobné informace www.cd.cz/kolo.
Cyklohráček je v provozu od 28.3.2015 do 1.11.2015 v nepracovní dny v trase Praha Masarykovo nádraží – Praha-Dejvice – Hostivice – Středokluky – Podlešín – Slaný. Dva páry osobních vlaků s rozšířenou přepravou jízdních kol, hracím koutkem i stolky jsou jedinými osobními vlaky, které projíždějí po „okořské“ trati „Hostivice – Středokluky“. Pro přepravu cyklistů je přednostně určen vždy druhý vůz vlaku, který je vybaven speciálními prostory pro přepravu jízdních kol a je v něm snížen počet míst k sezení.
Metro
Přeprava jízdních kol zdarma.
V metru mohou být přepravována v každém voze maximálně dvě jízdní kola na každé poslední plošině ve směru jízdy. Pro přepravu jízdního kola lze použít vybrané výtahy ve stanicích metra (aktuálně Černý Most, Háje, Chodov, Ládví, Letňany, Národní třída, Pankrác, Prosek, Skalka, Střížkov). Výtahy jsou označeny modrým piktogramem jízdního kola. Přesné znění podmínek pro přepravu jízdních kol v metru naleznete ve Smluvních přepravních podmínkách – článek 7.2.
Názor ostatních cestujících i dopravce na přepravu kol v metru nejvíce ovlivňuje dodržování podmínek a chování cyklistů samotných.
Tipy pro umístění kol:

až 4. vůz soupravy – pravá strana plošiny ve směru jízdy, pozor v nácestných stanicích s bočními nástupišti (Hlavní nádraží, Prosek, Rajská zahrada, Střížkov, Vyšehrad)
poslední vůz soupravy – opření kola o zadní stěnu plošiny, lépe více na pravé straně vozu

První tři plošiny každého vozu nejsou pro přepravu jízdních kol určeny.
Tramvaje
Přeprava jízdních kol zdarma.
V tramvaji mohou být jízdní kola přepravována pouze ve vybraných úsecích ve směru z centra, s výjimkou pracovního dne v období 14:00 – 19:00. Přesné znění podmínek pro přepravu jízdních kol v tramvajích naleznete ve Smluvních přepravních podmínkách – článek 7.2. Názor ostatních cestujících i dopravce na přepravu kol v tramvajích nejvíce ovlivňuje dodržování podmínek a chování cyklistů samotných.

povolený úsek a směr (trvalý stav)

Anděl –> Kotlářka –> Sídliště Řepy

Dejvická –> Červený Vrch –> Divoká Šárka

Hradčanská –> Vozovna Střešovice –> Petřiny

Nádraží Holešovice –> Trojská –> Kobylisy –> Vozovna Kobylisy / Sídliště Ďáblice

Nádraží Modřany –> Poliklinika Modřany –> Sídliště Modřany

Palmovka –> Bulovka –> Kobylisy –> Vozovna Kobylisy / Sídliště Ďáblice

Palmovka –> Ohrada –> Spojovací (pouze přímým spojem přes zastávku Krejcárek)

Smíchovské nádraží –> Hlubočepy –> Sídliště Barrandov

Hradčanská / Brusnice –> Malovanka –> Vypich –> Bílá Hora

Náměstí Bratří Synků –> Vozovna Pankrác

Tímto symbolem jsou označeny zastávky, kde je povolen nástup s jízdním kolem do tramvaje za podmínek uvedených ve Smluvních přepravních podmínkách.
Jízdní kola mohou být přepravována pouze v místech určených pro přepravu kočárků – u krátkých vozů většinou na konci vozu, u článkových vozidel na jedné či více vnitřních plošinách. Na každé takové plošině je možné přepravovat maximálně dvě jízdní kola. Přeprava je vyloučena při zvýšené poptávce. Před nástupem a výstupem z vozidla dá cestující s jízdním kolem znamení řidiči, který však může nástup vyloučit.
Přívozy
Přeprava jízdních kol zdarma. Přepravu mohou omezit pouze zvýšené provozní nároky. Při přepravě jízdních kol dbejte pokynů převozníků.
Podrobné informace o přívozech.
Cyklobus
Linka cyklobusu PID je v provozu v nepracovní dny od 4.4.2015 do 4.10.2015 v trase Dobřichovice, nádraží – Černolice (T) – Řitka – Mníšek pod Brdy, náměstí – Mníšek pod Brdy, Kaple – Kytín, náves. Spoje linky navazují v Dobřichovicích na vlaky linky S7 (trať 171 Praha – Řevnice – Beroun) z obou směrů.
Nástupní zastávka Dobřichovice, nádraží pro linku cyklobusu je umístěna na parkovišti vedle nádražní budovy (cyklobus nezastavuje v zastávce linky 448 před nádražím).

Source:: http://www.praha21.cz/aktuality/4698-cestujeme-s-kolem-v-mhd

Související příspěvky