Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Data a výročí 30 Český svaz ochránců přírody: ukliďme společně svět! Hlavní termín je sobota 25. března 2023

Český svaz ochránců přírody: ukliďme společně svět! Hlavní termín je sobota 25. března 2023

Ačkoliv ochránci přírody učí lidi, aby produkovali méně odpadu, a ten, který vznikne, odhazovali na místa tomu určená, stále vzniká mnoho černých skládek a podél lesních cest běžně vídáme nejrůznější sáčky, obaly, plechovky či nedopalky. Najít odpadky je v české přírodě snazší než najít houby. A právě z toho důvodu vyráží dvakrát za rok tisíce dobrovolníků do parků a lesů, aby odpad alespoň trochu zredukovali.

Kampaň Ukliďme svět v České republice pořádá Český svaz ochránců přírody (ČSOP) již více než 30 let. Organizátoři pro letošek stanovili hlavní jarní termín na sobotu 25. března. Úklidy se však konají i mimo toto hlavní datum.

Na stránkách www.uklidmesvet.cz najdete interaktivní mapu úklidů,
informace i nejrůznější tipy i pravidla pro soutěže, které kampaň provází.

 

 

Neváhejte a přidejte se!

 

Zdroj: Ekolist a ČSOP

 

Doplňujeme:

Informace od mladšího úklidového sourozence, spolku Ukliďme Česko, najdete na https://www.uklidmecesko.cz/.
Hlavní den úklidu Česka je na apríla, v sobotu 1. dubna 2023.

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Praha pomáhá městským částem zavádět „školní ulice“ jako vítané projekty pro zvýšení bezpečnost školáků

V září letošního roku přibude v Praze několik školních ulic. Projekt školní ulice upravuje na krátký čas průjezd automobilů vybranými ulicemi a dovoluje dětem bezpečně dojít do svých tříd. Spolupráce ...