Česká kola s ocelovým rámem pro fajnšmekry: kolo jako objekt touhy

„Kolo je objektem touhy. Je to věc velmi osobní, málokdy na tom vašem jezdí ještě někdo další, umožňuje vám zažívat spoustu emocí. Lidé s ním tráví klidně každý den. My jsme jen sochaři, rámaři. Ale baví nás pozorovat, co do toho pak lidé sami vloží,“ říkají Robin Fišer a Mikoláš Voverka, zakladatelé české značky kol Repete, která letos slaví 10 let. Rámy vyrábějí kompletně pod jednou střechou přímo v Praze, navíc z oceli…

… Ceny začínají na 130 tisících korun, nejčastěji si ale zákazníci poskládají kolo za 160 tisíc. Samotný rám se vyrábí deset týdnů, kompletní kolo pak podle vybrané konfigurace.

„Na trhu je sice množství komerčních kol, ale mezi cyklisty existuje úzký segment lidí, kteří očekávají něco víc. Dnes už není takový problém cena, navíc – a to nejen v našem oboru – už odchází ten devadesátkový trend, kdy lidé touží po zahraniční značce. Už to nemá punc výjimečnosti, takové produkty vidí v každém obchodě. Návrat k lokálnosti a řemeslnosti není jen v gastronomii. Lidé hledají něco, co s nimi souzní, touží po prémiovém produktu s přidanou hodnotou ruční výroby. To, že sem mohou přijít a vidět, jak se jim kolo vyrábí na míru, je pro ně zážitek. A to má takovou hodnotu, že si pak klidně na kolo počkají,“ dodává Fišer…

… více v dubnové příloze HN:
Páni rámaři. Ocelové rámy na kola z Prahy, na kterých jezdí fajnšmekři až v Austrálii

Náhledový obrázek: ilustrační

Poznámka:

3. červen byl Valným shromážděním OSN vyhlášen jako Světový den jízdního kola.
Všechno nejlepší přejí Otevřené noviny :-)

 

Související příspěvky