Úvodní stránka 30 NÁZOR 30 Brabcův Geuss uraženě odchází z ČIŽPu. Zanechává pachuť a rozvrat

Brabcův Geuss uraženě odchází z ČIŽPu. Zanechává pachuť a rozvrat

Ředitel České inspekce životního prostředí Erik Geuss oznámil poněkud ukřivděně v Českém rozhlase, že do konce roku složí funkci.

Prý je zde záměr obětovat ho jako nepohodlného – o to se už pokoušel loni i exministr životního prostředí za ANO Richard Brabec. Přitom právě Richard Brabec v roce 2014 Erika Geusse do čela inspekce instaloval…

Celý článek najdete v rubrice Názory a argumenty, ČRoPlus, 29. 5. 2022:
Jan Vávra: Odcházení ředitele České inspekce životního prostředí

Související:

„U Bečvy vidím systémové pochybení, vzorky samozřejmě měly být včas z chemiček odebrány. Chyba je také v systému služeb inspektorů: dříve lidé, když měli havarijní službu, pracovali jen v kanceláři a byli připraveni pro případné rychlé výjezdy. Dnes jezdí do terénu i během služeb, chybí pak regenerace, energie, aby byl člověk ostražitý, pohotový, nic nezanedbal,“ míní jeden z odborníků, který řady inspekce během Geussova ředitelování sám opustil, nepřál si však být v souvislosti s případem jmenován.

Již dříve zásah inspekce na stránkách HN kritizovala Jana Moravcová, jež působila do roku 2015 devět let jako ředitelka pobočky ČIŽP v Ústí nad Labem. Moravcová patřila k těm, které Geuss brzy po svém nástupu, spolu s řediteli několika dalších krajských poboček, odvolal. Právě odchod řady kvalifikovaných lidí Geussovi, jehož do funkce jmenoval Richard Brabec na konci roku 2014, mnozí také vyčítají. „Zacházení se zaměstnanci v době těsně po mém odchodu bylo špatné. Musely odejít nižší desítky odborníků, často ani ne kvůli tomu, že by měli s vedením spory, ale třeba jen proto, že projevili názor,“ říká Moravcová.

Pozornost a kritiku vzbudil i loňský hromadný odchod inspektorů oddělení CITES, jež v minulosti odhalilo řadu případů pašování ohrožených rostlin a živočichů. Tým expertů ho odůvodnil špatnou atmosférou na pracovišti a chováním vůči podřízeným.

Celý článek Martina Bibena
Šéf inspekce Geuss končí kvůli Bečvě. Jeho éru ale provázely i další kontroverze
HN, 1. 6. 2022 ZDE.
Náhledový obrázek: ilustrační

 

Související:
Brabcova inspekce v rozkladu. Nejen kvůli Bečvě

Ředitel Erik Geuss má pozici přesto pevnou. Navzdory havárii na Bečvě, personální katastrofě na inspekci a dalším přehmatům jej ve funkci drží absolutní loajalita k ministrovi životního prostředí… Neovlivní 1. 4. 2021 ZDE.

Šikana a rozklad Brabcovy inspekce

Úřad, který sehrál klíčovou roli v (ne)vyšetřování ekologické havárie na Bečvě postihl odchod dalších uznávaných expertů. Zbyli ti nejloajálnější… Neovlivní 4. 2. 2021 ZDE.

 

Devastační vliv Andreje Babiše a jeho firmy ANO na Českou republiku
mapují Otevřené noviny od svého vzniku v roce 2015.
Sledujte články pod štítkem Hnutí ANO.

 

 

Související v ON:

Ministerstvo a Česká inspekce životního prostředí se staly prvním cílem a první vládní divizí Agrofertu. „Případ Bečva“ začal v roce 2011

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Praha připravuje Koncepci pražských trhů. První fáze se zaměří na lokality v historickém centru metropole

Hlavní město se již brzy bude moci opírat o Koncepci pražských trhů, její první fázi zpracuje městská společnost Prague City Tourism. Materiál přinese systémové řešení potřeb města v této oblasti, ...