O čem píše Klánovický zpravodaj 1-2/2018: prezidentské volby v Klánovicích a pět let od záchrany Klánovického lesa

Klánovický zpravodaj jako každoročně začátkem roku vychází dohromady za leden a únor. Tématem dvoučísla 1-2/2018 jsou prezidentské volby, které v Klánovicích v obou kolech vyhrál prof. Jiří Drahoš. Klánovice se tak s nejpřesvědčivějším poměrem zařadily dokonce nad pražský průměr – viz Výsledek volby prezidenta v ON 27.1.2018 ZDE.

Únor 2018 je také pětiletým výročím dosažení změny územního plánu ve prospěch zachování Klánovického lesa bez možnosti stavby golfového areálu. To připomíná Ing. Boris Procházka, nestor „lesních bojovníků“ a předseda Občanského sdružení za Klánovický les, které během nekonečných osmi let ohrožení lesa získalo kredit skutečně neúplatného a vytrvalého bojovníka v řetězu správních řízení a jednání na všech úrovních.

Že se vztah klánovické radnice od nástupu starosty Poláka (ODS) v otázce Klánovického lesa poněkud ohýbá, je patrné z tlaku na vykácení jeho části a nápadu na stavbu parkoviště. V tomto dvoučísle dostal na podporu tohoto plánu prostor dvakrát starosta Polák a jednou radní Zoulík ( Klánovice SPOLU), ale nebyl zveřejněn otevřený dopis JUDr. Petra Svobody, shrnující právní a odborné námitky proti tomuto plánu, ani jiné nesouhlasné stanovisko. Redakční rada plánuje tento lapsus napravit v příštím čísle, takže my si počkáme a články pak zveřeníme najednou.

Do výběru zařazujeme ještě slovo šéfredaktora, které přemosťuje prezidentské volby s otázkou našeho lesa jako lekce demokracie. Doufejme že tento étos nám vydrží. Jak do dalších voleb, tak do ochrany lesa před novým, plíživým ohrožením.

 

Zdroj: Klánovický zpravodaj 1-2/2018, celé číslo ke stažení 576. KZ 1-2-2018_W
Náhledový obrázek: Klánovický les_ul. U Trativodu, Praha- Klánovice

Související příspěvky