Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Ministerstvo a Česká inspekce životního prostředí se staly prvním cílem a první vládní divizí Agrofertu. „Případ Bečva“ začal v roce 2011

Klíčové posty na ministerstvu životního prostředí a v České inspekci životního prostředí obsadili lidé dosazení Agrofertem.
Zneužívají minimální veřejné kontroly resortu a řídí jej jako firmu: součást Babišova holdingu…

Ilustruje se na tom, že veřejná kontrola politiky životního prostředí u nás dnes prakticky zkolabovala. Tématu nerozumí skoro nikdo v médiích, ani v Parlamentu.

Ministerstvo životního prostředí přitom disponuje zásadní agendou s dopady na zdraví každého z nás. A jeho nástrojem jsou i ekonomické sankce uplatňované proti znečišťovatelům, mezi něž — a to nikoli v nějaké druhořadé roli — patří Andrej Babiš a jeho konkurenti.

Pro politickou divizi Agrofertu, hnutí ANO, bylo tedy ovládnutí ministerstva stěžejním cílem…
Vedle toho hnutí ANO dovedně využívá ministerstvo ve svém marketingu.

Spolu s Brabcem začali na ministerstvu pracovat i další lidé spjatí s Agrofertem nebo s hnutím ANO.
Vladislav Smrž, Berenika Peštová, Jan Landa…

Přechod zaměstance z privátní sféry do veřejného sektoru či naopak, může-li přitom zneužívat svých poznatků či dřívějších osobních vazeb, se pokládá nikoli za pouhý střet zájmů, ale za druh korupčního jednání, pro něž se v angličtině užívá odborný pojem revolving door“.

Připomeňme, že koncem roku 2014 byl ministrem Brabcem do vedení inspekce (České inspekce životního prostředí) dosazen Erik Geuss, pověstný tím, že již dříve rozložil Ekologický ústav. Právě kvůli své kvalifikaci ničit funkční státní správu v oblasti životního prostředí se hodil Babišovu ANO, respektive Agrofertu.

Kromě Geusse přišla do inspekce i Radka Burketová, vycvičená na pozici mluvčí ANO. Geussovým náměstkem se stal Tomáš Urban — ještě v roce 2014 šéf certifikační firmy DVN, která vystavila Agrofertu v roce 2012 certifikát odolnosti vůči korupci. Jako nezamýšlená ironie působí, že obdobný certifikát od Urbanovy firmy obdržela i společnost ZZN Pelhřimov, původní vlastník Čapího hnízda..

Prokazuje se, že kdo vlastní největší průmyslový holding v zemi, a přitom ovládá Českou inspekci životního prostředí, si může zajistit odpustky pro své podniky. Případně může prostřednictvím pokut zatápět konkurenci…

Doporučujeme stále aktuální text
Jakuba Patočky a Zuzany Vlasaté
Analýza: Ministerstvo životního prostředí pracuje pro Agrofert
Náhledový obrázek: ilustrační – chemička

včetně souvisejících textů v Deníku Referendum:

 

 

 

Související:

Sledujte informace pod štítkem Bečva na iRozhlas.

 

Související: https://becva.live/

Nebyla otrávena jen řeka, otrávena je zjevně i státní správa. Řeku otrávil kyanid, státní správu virus babišovské podřízenosti. Úřady mají hájit stát, tedy občany a přírodu, ale vypadá to, že hájí Andreje Babiše, jeho podřízené a jeho majetek. To je nepřípustné.

 

Související z 28. 10. 2021:

Rožnovská firma Bečvu neotrávila, píší policii vědci

Energetická společnost Energoaqua žádá zastavení trestního stíhání v případu otrávené Bečvy. Argumentuje vědeckou expertízou, podle které je vyloučeno, že by jedy do řeky vypustila. Viník ekologické katastrofy není ani po více než roce znám. [Seznam Zprávy]

Související příspěvky