Blankou projelo 10 000 cyklistů

Letošní Velkou jarní cyklojízdu hned tak něco netrumfne. Ve čvrtek 16.dubna 2015 projel nekonečný pestrobarevný had tunel Blanku!

Jen kontakt ze sedla kola, kdy jste zvyklí kolem sebe na “živé” prostředí města, s prostředím tak technicistně vyumělkovaným, dává mnohokrát zesílit, jak bude Blanka působit na motoristy: je to červí díra, teleport virtuální realitou řízený návěstními cedulemi, definitivně dekomponující městskou strukturu, rozkládající vidění města na etapy “k díře – teleportace – od díry,” a přenášející ony computerizované návyky z jízdy po rychlostní komunikaci dál do normálních městských ulic. Blanka řidičům roztříští město na vzájemně detašované ostrůvky, ve kterých je třeba najít místo k zaparkování, a mezi kterými není na povrchu žádná významová souvislost.

Vratislav Filler, 17.4.2015, celý článek „Nelidský prostor“ na blog.respekt.cz ZDE

Tiskovou zprávu Auto*Matu „Na kolech projeli Blanku“ najdete ZDE, fotogalerii ZDE.

A poslední zprávy o Blance? Aktuálně.cz napsal dne 8.4., že se Blanka má otevřít 15. září – článek ZDE, iDnes.cz kontruje dnes s informací o podezření na padělky odrazek, které by mohly otevření tunelu opět oddálit – článek ZDE.

Takže možná – cyklojízda si stále nefunkční Blanku střihne napřesrok znova…

Související příspěvky