Avízo a pozvání na veletrh pracovních příležitostí pro mladé lidi z dětských domovů v sobotu 21. dubna 2018

S novinkou pro mladé lidi z dětských domovů přichází nezisková organizace Nadání a dovednosti o. p.s. Připravuje pro ně unikátní veletrh pracovních příležitostí. Tato jednodenní akce proběhne v sobotu 21. dubna 2018 od 10:30 do 17:00 v Orea Hotelu Pyramida. Na veletrh přijede na 150 mladých lidí z dětských domovů z celé České republiky, pro které je získání práce a zajištění stálého příjmu klíčovým předpokladem pro bezproblémový start a začlenění se do samostatného života. Připraven je také doprovodný program.

Veletrh se koná za podpory společností LMC s.r.o., FEMAT Radotín s.r.o. a Orea Hotels s.r.o. Na veletrhu se dětem z dětských domovů představí na 40 vystavovatelů. Svou účast již přislíbil Úřad práce ČR a společnosti DHL Supply Chain, Crocodille, Continental Automotive Czech Republic s.r.o., závod Jičín. Možnost seznámit návštěvníky s pracovními příležitostmi mají stále i další firmy.

„Naší snahou je seznámit tyto mladé lidi s potenciálními zaměstnavateli. Ukázat jim možnosti, které pro ně na trhu práce jsou. Zprostředkovat jim práci, ale také je konfrontovat s požadavky, které jednotliví zaměstnavatelé na uchazeče mají, aby nebyli zaskočení, až přijde ta chvíle, kdy musí z domova odejít a postarat se sami o sebe,” uvedla Linda Hurdová, ředitelka neziskové organizace Nadání a dovednosti o.p.s.

Zájemci budou moci absolvovat přijímací rozhovor nanečisto, konzultovat svůj životopis a motivační dopis, vyzkoušet si assessement centrum či se zúčastnit workshopů a přednášek. Společné setkání dětí a zaměstnavatelů je také zajímavou příležitostí pro firmy. Mohou zaujmout a získat nové pracovníky a zároveň tak podpořit mladé lidi a pomoci jim nastartovat jejich kariéru.

Více informací o veletrhu a přihlášku najdete na www.nadaniadovednosti.cz.

Nadání a dovednosti o.p.s. je nezisková organizace, jejímž posláním je pomáhat dětem z dětských domovů a pěstounských rodin s osobním i kariérním rozvojem a s prvními kroky do samostatného života. Celkem jejich projekty prošlo již 618 dětí. Více na: www.nadaniadovednosti.cz.

Kontakt:

Linda Hurdová, ředitelka Nadání a dovednosti o.p.s.
Tel.: +420 724 852 238
E-mail: linda.hurdova@nadaniadovednosti.cz

 

Zdroj: RSPV březen 2018
Náhledový obrázek: ilustrační

Související příspěvky