Avízo festivalu Film a architektura na přelomu září a října 2023

Mezinárodní festival Film a architektura se letos uskuteční opět na přelomu září a října.

V termínu od 29. 9. do 4. 10. 2023 bude k vidění v Praze, Brně a v dalších městech po celé České republice i na Slovensku třicítka krátkých a celovečerních snímků zaměřených na architekturu, tvorbu měst a design obohacených o debaty s tvůrci a přednášky.

Hlavní sekce s názvem Konstrukce nabídne divákům fascinující stavby i podobu měst, domů a způsobů bydlení, které jsou formované společenskými a ideologickými konstrukty.

Mezi hlavní události ve velkém sále pražského Kina Světozor patří také promítání filmu s názvem Nejlepší město na světě. Tím byla vyhlášena hned třikrát za sebou dánská metropole Kodaň, která v posledních třiceti letech procházela kompletní proměnou založenou na základě sociálního inženýrství

Zahajovacím snímkem festivalu bude česká premiéra hraného seriálu v celovečerním formátu The Architect. Před promítáním proběhne premiéra filmu Den architektury 2023 režisérky Sarah Lomenové.

Letošním hostem každoroční sekce Inspirace bude teoretik, publicista a kurátor Adam Štěch, který uvede snímek The rise and fall of Jacques Tati o francouzském scénáristovi a režisérovi. Na to tematicky naváže třetí projekce dokumentu o významném milánském architektovi a designerovi Angelovi Mangiarottim. Festivalová nabídka tradičně zahrnuje portréty význačných designérů a designérek. Jednou z ikon tohoto oboru je bezesporu i Dán Arne Jacobsen, jemuž bude věnován zakončovací snímek festivalu – film Arne Jacobsen’s Modern Denmark.


Trailery ke snímkům Festivalu Film a architektura 2023:

 

Zdroj: TZ 12. ročník festivalu Film a architektura představí nejlepší město na světě i hraný snímek z blízké budoucnosti, 22. 6. 2023

Související příspěvky