Týden udržitelného rozvoje podruhé v ČR: 30.5. – 5.6.2016

Sledujte programy a tématické články od pondělí 30.5. do pátku 3.6.2016!
Udržitelnost se týká každého z nás, je to zkrátka život ve své rozmanitosti!

Ve dnech 30. května až 5. června se Česká republika již podruhé zapojí do Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR). Jedná se o celoevropský projekt propagující myšlenku udržitelného rozvoje a iniciativy, které k němu přispívají. Nad akcí převzal záštitu premiér a předseda Rady vlády pro udržitelný rozvoj Bohuslav Sobotka.

Jednotlivé aktivity mohou pod hlavičkou ETUR pořádat všechny státní instituce, samosprávy, výzkumná centra, školy, muzea, nadace, komunitní sdružení, neziskové organizace, podniky i jednotlivci. Zapojit se mohou prostřednictvím akcí či aktivit, které se tematicky zabývají alespoň jedním pilířem udržitelného rozvoje (ať už sociálním, environmentálním nebo ekonomickým) a nejsou čistě komerční aktivitou.

Idea celoevropského týdne udržitelného rozvoje byla představena ministry životního prostředí Francie, Německa a Rakouska na zasedání Rady pro životní prostředí EU dne 28. října 2014. Jejím cílem bylo sjednotit starší projekty v těchto zemích a inspirovat podobnou iniciativu i v dalších částech Evropy. V roce 2015 se ETUR zúčastnilo 29 zemí, ve kterých dohromady proběhlo více než 4.000 akcí. Díky 92 akcím byla Česká republika v minulém roce nejúspěšnější z nově pořádajících zemí.

Více informací a registrace akcí na webu www.tydenudrzitelnosti.cz

Z Újezda nad Lesy se do ETUR 2016 registrovaly Otevřené noviny, Újezdský STROM a Otevřený Újezd:

Sousedský pétanque 2016

Fotoreportáž ze 3. sousedského pétanque najdete ZDE.

 

 

Související příspěvky