Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Aroganci automozků musí krotit soud. Chodníky jsou pro chodce

„Městský soud v Praze podruhé v krátké době rozhodl, že místní komunální politici postupovali špatně, když z chodníku udělali parkoviště. V Nerudově ulici na Královské cestě kvůli tomu, že nedali možnost místním se vyjádřit. V Horní ulici na Praze 4 zase z toho důvodu, že radnice „nutnost“ parkování na chodníku neodůvodnila.

Oba případy jsou hezkou ukázkou toho, proč by občanská společnost měla kontrolovat rozhodnutí politiků i úředníků.
Poučení by si z nich ale měli vzít zejména místní politici, kteří za těmito rozhodnutími stojí.

Vytvářet parkovací místa na úkor chodníku či jiného veřejného prostoru je špatně. A ne proto, že to říká soud, nýbrž kvůli tomu, že je na tom odborná shoda. Pokud chtějí politici zlepšit život místních obyvatel (včetně parkování), musí nejprve parkování správně nacenit a pravidla vymáhat, ne nechat auta parkovat na chodníku či zeleni. Některým řidičům se totiž kvůli současným pravidlům vyplácí namísto běžného placení parkovného dostávat pravidelně pokuty.

Problém se vytvářením dalších parkovacích míst na úkor chodníků, stromů nebo třeba tras pro kola neřeší, ale naopak prohlubuje. A nejedná se o nic jiného než populismus.

Je to bohužel běžná praxe…“

Zdroj: Pointa N, 14. 6. 2023
Náhledový obrázek: ilustrační


Související:

Jsme svědky zápolení o podobu veřejného prostoru. O to, zda bude Praha a mnoho dalších větších českých sídel přívětivá spíše k lidem-pěším, nebo k automobilům. Zápas je to mimořádně důležitý. Nejde o nic menšího než o kvalitu života, což je množina skrývající mnoho podmnožin.

Komentář: Bitvu o parkování na chodnících vyhráli pěší. Válku vyhrávají auta


Související:

Ve válce o místo prohrávají všichni

Související příspěvky