Alenka s pávem za dvě mega, Andrej poslancem a další novinky z Agrofertu. Psí uši od 24. do 30. 1. 2022

PSÍ UŠI. Předseda opozice Andrej Babiš tři měsíce po volbách stále předstírá, že je poslancem Parlamentu ČR, a my na oplátku předstíráme, že mu to věříme.

Pořád lepší, než když předtím čtyři roky předstíral, že je předsedou vlády, a třetina lidí mu to věřila i bez předstírání. Člověk se musí umět radovat z maličkostí. Pojďme ke komentovanému přehledu týdne, byla to zase jednou soda.

Pomalu se tak potvrzuje Babišovo dávné vyhlášení, že pokud prohraje volby, v opozici sedět nebude. Sice ho mezitím párkrát změnil, ale co Babiš nezměnil… Účast bývalého premiéra na hlasování dosahuje zatím krásných 14 %, a je tak druhým nejhorším poslancem vůbec. Best in hlasování.

Pro naši ohlášenou sázku je to dobře. Před časem jsme zde napsali, že autor těchto řádek dobrovolně pozře kuřecí párek z Vodňan (nožičku, ne pár, tak daleko nejsme), pokud Babišova docházka do sněmovny v tomto volebním období přesáhne 50 procent. Zatím dobrý…

Nejvyšším ústavním představitelem největší strany ve sněmovně má být samozřejmě její předseda, a ne aby se schovával někde v neexistující funkci předsedy opozice, ředitele stínové vlády Agrofertu nebo řidiče karavanu. Představa, jak Andrej Babiš řídí jednání sněmovny, navíc předem slibuje mnoho zábavy – a ještě by musel chodit do práce.

Zde je výchovný moment dvojnásobný, to by si koalice neměla nechat ujít…

… nenechte si ujít celé Psí uši Roberta Maleckého
Babiš je „best in hlasování“, Schillerová má z ostudy páva a jaký je mentální věk prezidenta
na HlídacíPes.org, 30. 1. 2022 ZDE.

Náhledový obrázek: ilustrační

 

Předchozí Psí uši v ON:

Babišův stínový kabinet, panoptikum Agrofertu. Psí uši od 17. do 24. 1. 2022

Související příspěvky