Aktuálně: dnes od 18 h protestní cyklojízda Karlínem s Auto*Matem

„Na základě nelegálně vydaného stanovení ze strany odboru dopravy Prahy 8 byla právě narychlo zahájena likvidace větší části karlínských
cykloobousměrek. *

Odbor Prahy 8 vydal dne 15. 9. stanovení na realizaci zón placeného stání, a to v rozporu s předchozím návrhem, který byl v srpnu zveřejněn. Srpnový návrh obsahoval kompromisní řešení zachovávající plošnou průjezdnost Karlína. Stanovení z 15. 9. se vrací k návrhu, který byl v červnu odmínut Auto*Matem, cyklokomisí i radním Dolínkem a který likviduje cykloobousměrky v Karlíně prakticky jen s výjimkou ulice Křižíkovy.

Je jedno, že je to s nejvyšší pravděpodobností *provedeno nelegálně*. Už do toho nemohou zasáhnout politici, *začala výměna značek a vyjíždějí frézy likvidující vodorovné značení.* O likvidaci cykloobousměrek v Karlíně se dlouhodobě snažilo několik lidí na Policii ČR a TSK, v čele s bývalým ředitelem Ladislavem Pivcem. Tito lidé se již dříve nerozpakovali vyfabrikovat lživou studii dokazující údajnou nebezpečnout cykloobousměrek v Karlíně a poslední roky dělali vše pro to, aby cyklobousměrky v Karlíně zlikvidovali. Zavedení zón placeného stání pro to bylo dobrou záminkou.

Bylo by žádoucí, aby rezidenti, kteří se tím, že cykloobousměrky budou zrušeny, cítí zkráceni na svých právech, podali žalobu na odbor dopravy Prahy 8, který stanovení vydal.

V tuto chvíli je ale podstatné také ukázat, že na zachování cykloobousměrek v Karlíně má veřejnost zájem.* Žádám proto všechny, komu to není jedno, aby dorazili na protestní cyklojízdu Karlínem, a to v pondělí v 18 hodin. Sraz v Křižíkově ulici u stanice metra Křižíkova.*

Děkujeme!“

Další vývoj sledujte na Facebooku Prahou na kole  (https://www.facebook.com/
prahou.na.kole/?fref=ts) a stránkách Cyklisté sobě (
http://www.cyklistesobe.cz/threads/1163)

 

převzato z Auto*Mat

Související příspěvky